şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: xandros)
 • yillar yili corel draw ile piyasada tekel takilirlarken zaman icinde sukselerini yitirmi$, yine de turk egitim sektorunun her alaninda (devlet okullar, dersaneler, universiteler) vazgecilemeyen urunleri ureten kurulu$. bir turlu eski karizmayi toplayamadiklarindan linux alanina el attilar, jasc ve winzip'i satin aldilar bir $eyler deniyorlar bakalim hayirlisi olsun. (bkz: hakkimizda hayirlisi)
 • (bkz: corel linux)
 • son olarak cikardigi dvd oynatıcı programı windvd9 ile gonullerde ayri bir yer edinen software sirketi.
 • bergüzar corel 'in soyadının draw yada x5 olduğunu düşünmeme sebep olan programdır kendileri.
 • multimedya ve dijital görsel sanatlar alanında, her meslekte 'çizgi altı' diye tabir edilen işleri yapan firma. oysa hiç te çizgi altı falan değildir. aslında hayatın en gerçek alanlarıdır hizmet verdiği alanlar. örneğin dvd yazmak, formatlar arası dönüşüm, düğün albümleri oluşturma yazılımı, baskı öncesi hazırlık araçları, teknik yazılımlar, renk skalaları, etiket hazırlama, barkod oluşturma yazılımları, incik boncuk. şimdi incik boncuk diyoruz ama bunların bir tanesi bile olmasa o koca fotoşoplar aftır efiksler, mayalar, softimajlar yarım kalır.

  bu firma sektörün çöp balığı gibidir. kıvırdığı iş, ilk duyduğunda küçümsediğin, inanılmaz önemli olduğu halde göz önünde olmayan çok değerli bir iştir. sokaklarda kağıt, cam artığı, karton toplayan dünyanın en yararlı kişileriyle aynı mertebededir. ayrıca çok ta ucuzdur ürünleri. inanılmaz derecede de zengindir özellik açısından. abobe'nin bi haltmış gibi, çok değerli bi'şeymiş gibi tanıtıp, yüzlerce dolara sattığı özelliklerin daha da gelişmişi corel yazılımlarında standarttır. aslanımdır corel. ama kullanmam o ayrı.

  (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
  (bkz: yiğidi niye öldürdün lan)
 • bugün ajansı aramışlar, corel kullanıyorsunuz ip çakışması algıladık, kontrole geleceğiz demişler. bizim kız da buyrun gelin ama biz corel kullanmıyoruz demiş. adobe programları kullanılıyor demiş. arayan kız o zaman biz bi ara gelip bakalım demiş.

  kullanan kaldı mı bu programı bilmiyorum ama hala oltayla balık tutmaya çalışıyorlar.

  tanım: tanrıların ilk dinarozu çizdiği ve orada kalmış paint plus ayarında program.