şükela:  tümü | bugün
 • sedef hastalığı tedavisinde kullanılan bir krem.
 • sedef hastalığına (psioraziform dermatit benimki) iyi gelen ilaç, krem, losyon vb. (mavi olanı). kullanıyorum, kızarıklıkları, pullanmayı büyük ölçüde azalttı, tamamen geçmese de faydalı. ilacı geliştirenlere teşekkür ediyorum.

  sedef hastalığı olanlara tavsiye edebilirsiniz. ben kullanıcı olarak memnun olduğum için yazdım.

  "cildi koruyucu nitelikli bir kremdir. ürün allantoin, aloe vera özütü, üre, mineral yağ, nane yağı, vitamin b6 ve e, pantenol gibi yara iyileşme sürecine faydası kanıtlanmış maddeler kullanılarak formüle edilmiştir". kendi sitesindenki ifadeleri.
 • sarı renk olanı egzama tedavisinde de kullanılıyor. steroid içermiyor.
 • çok ileri derecede olmayan cilt reaksiyonlarına birebir krem.
  mucizevi de diyebiliriz.
  ağız çevresi ve yanaklarda oluşan pullanma ve kızarıklıkları, kullanımının 3. gününde yok etmesiyle gönlümde taht kurdu resmen.
 • sedef, egzama, mantar gibi rahatsızları iyileştirebilen krem. herhangi bir kortizon içermediğinden günlük kullanabilirsiniz. genellikle sabah 1 akşam 1 kere sürülmesi yeterli gelebiliyor. sürülen bölgeyi yağlandırıp parlak bir görünüşe sebebiyet verebilir ama zarar vermez aksine cildi korur ve sağlamlaştırır. sadece rahatsızlıklar için değil cilt tabakasını koruma maksadı ile kullanabilinecek ürünleri de vardır. hatta bebekler için de ürünleri mevcut. kısacası kortizonlu kremlere çok çok iyi alternatiftir.
  edit: ürün ile ilgili olumsuz görüşler mevcut, sağlık açısından içeriği tartışılmaktadır. alternatifleri araştırmaktayım.
 • seboroik dermatit ve sedef gibi hastalıklarda kullanılan kremdir.
  kortizon içeren kremler uzun süre kullanılamaz. fakat bu krem kortizon icermemesi sebebiyle hergün kullanılabilir. zaten amaç tedaviden öte hastanın yaşam kalitesini artırmaktır. tedavi öncelikli olarak kortizonlu krem kullanımıyla başlar. daha sonra bu kremle devam eder.
  özellikle seboroik dermatit için karşılaştığım en iyi çözümdür.
 • bir detay: ilacın ismi ambalajın üzerinde braille alfabesi ile de yazılıdır. *

  * saygılar.
 • sarı renklisi vitiligo yu alenen geçiriyor. net bilgi.
 • psikolojik mi bilmiyorum, sarı olanını bugün ikinci günü kullanışımın; amma senelerdir yanaklarımı her daim utangaç köylü güzeli gibi, burnumu da hayata küsmüş alkolikler gibi gösteren seboreik dermatitimi hafifletmiştir.

  evet ben beyaz tenliymişim ülem, o hissiyatı aldım az önce baktığım aynalardan. hem de aynalardan birine sarı ışık altında, diğerine de beyaz ışık altında baktım da öyle vardım bu sonuca. henüz gün ışığında aynaya bakmayı denemediğim için, onunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.
  sevinçli miyim ne?

  internetten 2,80 tl ucuzuna alacakken, sabırsızlandığımdan hemen gidip karşı eczaneden tam 32 tl'ye aldım. eczacı gündüz kullanımdan önce elma sirkesi ile, akşam yatmadan önce de gül suyu ile kompres yapıp sonra bunu kullanmamı tavsiye etti. ikisinin de en doğal olanı elimde varken, ne uğraşacağım onlarla deyip, ben direk kremi yüzüme sürdüm.

  biraz daha kullanıp, devamını yazarım buraya artık.

  ekleme: hakkında çıkan sürüyle şikayeti görünce ve firma bu konuda yeterli bir açıklama yapıp, içeriği gizlemeye devam edince ben de tamamen bıraktım. kullanmıyorum.
 • önceden seboreik dermatit'imi şıp diye çözen betnovate c ve advantan'ın fayda etmemesi üzerine kullanmaya başladığım krem.. 2 günde kıpkırmızı ve pul pul olan alın ve burun kenarlarımı pür-i pak eyledi. bebek gibi cildim varmış meğersem :) düzenli olarak kullanmaya devam etmek lazım bence. kortizonsuz olması da cabası.