• bi kerecik olsun tekrar piyasaya çıksın da, yirmibeş kutu alayım sonra isterlerse toptan yasaklayıp fabrikasını yaksınlar dedirten mucize dermatit kremi. kortizon varsa da kabulüm, kırmızı kabuklu starbucks böceği ile yapıyorlarsa da kabulüm, kısmet bağlama büyüsüyle okunmuşsa da kabulüm. çok ağır bir dermatit atak dönemini eş dosttan araya araya bulduğum coresatin ile atlattığım şu günlerde, 15 yıldır unuttuğum pürüzsüz ve beyaz cildimi bana geri veren coresatin için, aidsliyim diyen hayat kadınına "atın ölümü arpadan olsun" diyen karadenizli dayı gibi hisliyim ulan, coresatin için kurşun atan da kurşun yiyen de şereflidir diye ağlamak istiyorum.
  • bir detay: ilacın ismi ambalajın üzerinde braille alfabesi ile de yazılıdır. *

* saygılar.
  • kortizonsuz olduğu muhtemelen yalan olan krem. kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum. hatta netten biraz araştırınca bulduklarım aşağıdadır..

1- corena therapeutics diye bir firmanın gerçekte olmadığını düşünüyorum. 1 masa 1 kasa şirketi yani. linkedin 'de 1 çalışanı olan firma hakkında başka ne düşünebilirim ki? bkz
    2- co-re-na adında yani aynı isimde ankarada 90larda kurulan bir şirket olması ve türkiye'de coresatin'i satan şirketin kendileri olması bir tesadüf değil gibi görünüyor bkz
    3- coresatin patent başvurusunun türkiyeden yapılmış olması (linkini bulamayacağım şu anda)
    4- coresatin global facebook hesabının veya twitter hesabının paylaştığı şeylere yorum yazanların ve beğenenlerin %90 türk ve sağlık endüstrisinden olması..

edit:
    bu entry'i girdikten 2 hafta kadar sonra toplatılma kararı çıktı.toplatılma gerekçesi: geçerli ec sertifikası olmadan ce işareti ve 0029 onaylanmış kuruluş numarası ile piyasaya arz edilmiş olması bkz

sen bütün dünyanın beceremediği kortizonsuz mucize bir krem üret ama sertifika almadan ce işaretini bas. herhalde dalgınlıktan..

bu arada ürün içeriği coremirac. yani "coresatin miracle"="coresatin mucizesi"
  • sedef, egzama, mantar gibi rahatsızları iyileştirebilen krem. herhangi bir kortizon içermediğinden günlük kullanabilirsiniz. genellikle sabah 1 akşam 1 kere sürülmesi yeterli gelebiliyor. sürülen bölgeyi yağlandırıp parlak bir görünüşe sebebiyet verebilir ama zarar vermez aksine cildi korur ve sağlamlaştırır. sadece rahatsızlıklar için değil cilt tabakasını koruma maksadı ile kullanabilinecek ürünleri de vardır. hatta bebekler için de ürünleri mevcut. kısacası kortizonlu kremlere çok çok iyi alternatiftir.
    edit: ürün ile ilgili olumsuz görüşler mevcut, sağlık açısından içeriği tartışılmaktadır. alternatifleri araştırmaktayım.
  • bunun içinde ne var diyenler için söyleyeyim; açıklamıyorlarsa iyi birşey yoktur. bütün kozmetik ve dermokozmetik ürünlerde içerik açıkça yazar, bu ilaçta neden yazmıyor? facebook sayfasında şöyle bir cevap verilmişti: ticari sır.. patent denen şey arge'yi korumak için var zaten..
    özellikle yüzüne sürenler için söyleyeyim; cilt çok hassastır ve yavaş yavaş hasar alır. 1 yıl sonra yüzünüz bu ilaç yüzünden iflah olmaz bir hale gelebilir.
    nereden biliyorsun vs derseniz, içeriğinin açıklanmamasından, ce sertifikalı ve isviçre firması denmesi fakat türk ürünü ve ce sertifikasının sahte çıkmasından.. içine sinen yine kullansın.
    bkz
  • psikolojik mi bilmiyorum, sarı olanını bugün ikinci günü kullanışımın; amma senelerdir yanaklarımı her daim utangaç köylü güzeli gibi, burnumu da hayata küsmüş alkolikler gibi gösteren seboreik dermatitimi hafifletmiştir.

evet ben beyaz tenliymişim ülem, o hissiyatı aldım az önce baktığım aynalardan. hem de aynalardan birine sarı ışık altında, diğerine de beyaz ışık altında baktım da öyle vardım bu sonuca. henüz gün ışığında aynaya bakmayı denemediğim için, onunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.
    sevinçli miyim ne?

internetten 2,80 tl ucuzuna alacakken, sabırsızlandığımdan hemen gidip karşı eczaneden tam 32 tl'ye aldım. eczacı gündüz kullanımdan önce elma sirkesi ile, akşam yatmadan önce de gül suyu ile kompres yapıp sonra bunu kullanmamı tavsiye etti. ikisinin de en doğal olanı elimde varken, ne uğraşacağım onlarla deyip, ben direk kremi yüzüme sürdüm.

biraz daha kullanıp, devamını yazarım buraya artık.

ekleme: hakkında çıkan sürüyle şikayeti görünce ve firma bu konuda yeterli bir açıklama yapıp, içeriği gizlemeye devam edince ben de tamamen bıraktım. kullanmıyorum.
  • şu bahsettiğim yazıyı eylül 2014'te yazmıştım, kenarda bırakmıştım emin olamadığım için. vakit bulmuşken biraz düzenleyip paylaşıyorum son olaylar üzerine. üretici firma konusunda çok ciddi şüphelerim var. bulduklarımı toparladım, uzun bi yazı oldu. konuyla ilgisi olmayanlar küfür etmesin uzun diye: http://cnr0.org/blog/coresatin

siz de bilgilerinizi yorum olarak yazın ya da entry olarak girin. şu mevzuyu açıklığa kavuşturalım. en ufak bir detay bile çok önemli.

ekleme: birisi şöyle bir link gönderdi, testler bitti sorun yok demiş sağlık bakanlığı. onu da buraya eklemekte fayda görüyorum. http://eczaciyiz.net/…in-icin-rapor-verdi/794503490
  • açılın ben eczacıyım! coresatin'in daha önce toplanma gerekçesi üzerindeki ce sertifikasının sahte olmasıydı, daha doğrusu ce sertifikasız ürüne ce basılıp satıldığının farkedilmesi idi(27.08.2015 tarih ve 107592 sayılı yazı ile). yeni ürünlerde içerik olarak hiç bir fark yok.
  • içeriği ile ilgili bilginin tam açıklanmadığından güvensiz olduğunu düşündüğüm krem. firmanın facebook sayfasında kendilerini epey sıkıştıran sorular sordum ve şimdi facebook yorumlarını kapatmışlar. hatta benim arkamdan da sorular geldi ve 2 gün sonra yorumlar kapatıldı artık yorumlar görülemiyor. bu hareketiyle bile firma bu krem üzerinde şüpheyi doruk noktasına çıkarmıştır. coremirac-6 içeriğini de söylemediler. hemde 3 kez sorum. bana göre bu kremi üreten firmaya artık pek güven olmaz. umarım sağlık bakanlığı bu krem üzerinde araştırma yapar ve nedir ne değildir tam olarak öğreniriz. zararlıysa da piyasadan tamamen silinirler umarım. faydasını kullandığım süre içerisinde görmeme rağmen, şüpheli durumları alternatif arayışlarına yöneltmiştir.
  • denizli il sağlık müdürlüğü tarafından geçerli ec sertifikası bulunmadığı saptanarak denizli'de satışının durdurulmasına karar verilmiştir. diğer illerde akıbetinin ne olacağını merak ediyorum.

kaynak: http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/haber-3787
hesabın var mı? giriş yap