şükela:  tümü | bugün
 • slipknot'ın vokalisti* süper sesli, süper maskeli adam.. scream vokaldan, cleane bu kadar rahat geçeni az rastlanır.. soulfly jump the fuck up'da feat yapıp gönüllere taht kurmuş adamdır..
 • slipknot ve stone sour vokalisti. şu an giydikleri tulumlardan önce rahip kıyafeti ile sahneye çıkmaktaydı. wait and bleed, purity, spit it out, tattered and torn, diluted gibi şarkılarda oldukça farklı vokal yaptığı gözlemlenebilir. “dummy” maskesi vardır, daha çok korkuluğu anımsatır. “if you feel like talking, you talk, if you don’t, you don’t” şeklinde de güzel bir laf sarfetmiştir.
 • get this adlı bonus trackte ses ve performans olayına son noktayı koymuş yaratıktır.
 • slipknot vokalisti ve yan projesi stonesour da slipknot gitaristlerinde james (4) ile calisan yetenek abidesi insan.slipknot daki maskesinin anlami soruldugunda roportaji yapan herife "o corey in gercek yuzu sen su an maskeme bakiyorsun" diyerek zavalli adami dumura ugratip,bir nevi "maskeler ticari sansasyon amacli" tartismasina noktayi koymustur. sarki sozlerinde ileri melankoli ve agression olan,soyleceklerini dolaylamada basarisi ile metal hammer kerrang gibi dunya rock muzigine yon veren dergiler tarafindan son yillarin en basarili vokali secilen adam. taparim kendisine o ayri.
 • sebastian bach'ın dostu.
 • slipknot'ın neden maske taktığının sebebidir bu adam. ayrıca (bkz: the subliminal verses)'taki vokalleriyle beni hayal kırıklığına uğratmıştır.çoğu canlı performansta da vokal yapmaktan çok şov yapar,sesi kısılır,yorulur...
 • stone sour'un resmi sayfasında kendisinin maskesiz resmini bulmak mümkün.
 • stone sour da söylediği bother adlı şarkısıyla muhtemelen gözü kara slipknota bağlanmış angst dolu teenage gençliği dumurlara sürüklemiş ama tarafsız hayranına sesinin gerçekten kaliteli olduğunu göstermiş vokalist. hele bu şarkının jay leno daki kemanlı, kendisinin gitarı çaldığı canlı versiyonu bitirir adamı.
  ben inanıyorum ki coreye b.k atanlar resmen kıskanıyor bu adamı. adam takır takır her türlü şarkıyı söyleyebiliyor. slipknot ve iowada sesini daha manyakça kullandığı doğru ama bu hala eski sesleri çıkaramaz demek değil. farklılık şarkı yapılarından kaynaklanıyor. vol.3 bence düşüşü değil gelişimi ve değişimi simgeliyor. adamın sesi hala yüksek notalarda ve bu albümde manyak gibi inip çıkıyor bir cleane bir brutala. izlediğim canlı videolarda çok başarılı. slipknotun sahne performansı zaten bilinir ama before i forgetin conan obriandaki halini ağzım açık izledim. adam sanki playback yapar gibi rahat söylüyor. son maskesi de inanılmazmış.( e ta 2005. ben her şeyi biraz geç takip ederim de.)

  içinde slipknot kişiliğini hep taşısa da kendi dediğine göre asıl hali stonesour hali. yazdığı şarkıların çoğu stonesour için. hatta dediğine göre 10 yılda slipknot için ancak 4 tane riff yazmış. diğerleri o tip müziği daha rahat yazdığı için hep sözlerle ilgilenmiş. slipknotun 2008 e kadar hiatus de olması yarar inşallah. tekrar öfkeyi toparlar atar bize bir kez olsun allahım istanbulda!! (zaten bu turu da göremezsek slipknot dağılmazsa bile ben otuzumdan önce göremem onları. onlarda kırka gelir o sırada)

  bir de kendisi geçmişte alkol bağımlısıymış karısının sayesinde kurtulmuş. 2003 te kendini bir otelin sekizinci katından atmaya kalkmış karısı engellemiş. üç tane de çocuğu var ve hala des moines, iowada yaşıyor.
 • 2006 yılında çıktığı stone sour konserlerinde canlı vokal performansını geliştirmiş olduğu gözlenen vokaldir. ama 2000 ve 2001 yıllarındaki konserlerinde canlı performansı bariz berbattı. ayrıca bu adamın sahneye çıkmadan önce yerinde duramıyor olması (eski konser görüntülerinde) sahnede neden daha çok hareketli ve neden daha kötü bir vokal performansı ortaya koyduğunun kanıtıdır. hakeza yine o yıllarda katıldığı tv programlarında da bu sıçış devam etmiştir. (canlı performansının kötü olması kanısına albüm kayıtları ve canlı performans karşılaştırmaları sonucu varılmıştır. kaldı ki iowa albümünde süper bir vokal performansı sergilemiştir bana göre ama aynı güzelliği konserlerde yakalayamadım).

  ama gelgelelim stone sour ile tabiri caizse ortalığın mna koymaktadır. clean vokallerin daha ön planda olduğu bu grupta corey taylor'ın canlı performansları da albüm performansları da mükemmeldir. through glass'ta resmen döktürmüştür. sahnede de mükemmeldir çünkü sahneye gördüğüm kadarıyla ayık çıkmaktadır. sesini ve enerjisini de dengeli kullanmakta. ayrıca slipknot'taki uzun şarkı sözlerine nazaran stone sour'da daha kısa şarkı sözlerinin olması da güzel performansının nedeni sayılabilir.

  anlattıklarına göre çok geveze bir adammış. her konu hakkında mutlaka bir fikri varmış. kıskanmak mı? hayır.. imrenmek mi? evet!
 • apocalyptica'nın i'm not jesus'ına eşlik eden kişi olmuş.