şükela:  tümü | bugün
 • trakya bölgesinde, tekirdağ'a bağlı olmasına rağmen nüfusu tekirdağ'dan fazla olan güzide bir sanayi kenti.
 • " hastane ile postane arasi " olarak bilinen ilcemiz.(tekirdag/corlu)
 • icinde yasayan insanlarin her haftasonu istanbula gitmeyi dusundugu trakyada bir ilce
 • lise dönemini geçirdiğim, hiç bi zaman sevmediğim bi yer.
  bağdat diye bi pastane vardı ve bizim arkadaşlar o binanın arkasında sigara içerlerdi ve sürekli yaşlı bi amca gelip "ben veterinerim. ciğerinizin filmini çekip okulunuza yollıcam" derdi (!)
 • turkiye levi's fabrikasinin bulundugu yer.
 • nüfusu bağlı olduğu tekirdağ'dan bir kaç bin daha yüksek olmasından dolayı il merkezi olması istenen, ama il merkezliği asla yakışmayacak olan kent (?), zira burada yaşayanlar, şehir onca nüfusuna rağmen hala kasabalı görüntülüdür, özellikle tekirdağ yönünden girerken sıvasız apartmanlarla dolu 0 adet ağaca sahip korkunç bir beton denizi görüntüsündedir, bütün o outlet centerlar, alışveriş merkezleri çorlululardan (burada çorlululardan kastımız hem yüzyıllardır burada yaşayanlar hemde son yıllarda göçlerle gelenlerdir) çok civar kasaba ve kentlere (başta tekirdağ ve istanbul) hizmet etmektedir. zaten nüfusu oluşturanların büyük çoğunluğu civardaki fabrikalarda çalışmak amacıyla anadolu'dan göç eden insanlardır.
  fabrikaların ve alışveriş merkezlerinin bu kent ve çevresini seçmelerinin bazı sebepleri ise ulaşım kolaylığı (kapıkule ve istanbul'a otoban + demiryolu), istanbul pazarına yakınlık, bol ve ucuz enerji kaynağı (hamitabat ve marmara ereğlisi doğalgaz çevrim santrallerinden elde edilen), tekirdağ limanına yakınlığı ve hinterlandın genişliğidir (kuzeyde çerkezköy, batıda lüleburgaz, edirne, güneyde tekirdağ, doğuda silivri, istanbul).
  ayrıca pek çok tekirdağlı gencin tekirdağ'ı ölümüne sıkıcı bulmasına rağmen, çorlu nüfusunun azmanlığıyla (en azından trakya'daki düşünceye göre) ve tekirdağ'da olmayan büyüklükteki 1-2 alışveriş merkezine rağmen tekirdağ'dan daha sıkıcı bir yerdir.
 • tekirdağ dolaylarında çorluya gitmek, geneleve gitmek şeklinde algılandığından, pek alakadar olunmaması gereken yer.
 • yazlıktayken alışverişe veya köfte yemeye gidilen ilçe. bisiklet turları da düzenlenirdi, bisiklete binmeyenler misafir oldukları ailelerle kaynaşsın diye...
 • türkiyedeki bütün calve mayonez ve algida dondurmalarin üretildigi yer. 1989 bulgaristan göçmenlerinin bir numarali yerlesim birimi.
 • yazlıktayken medeniyet görmek uğruna gidilen, görülen medeniyetten de pek memnun kalınmayan sanayi kenti. tekirdağ'dan daha gelişmiş ve çok nüfuslu olmasına karşın, tekirdağ kadar temiz ve düzenli dildir. göç oranının çok fazla olması, fabrikaların artmış olması -yaklaşık 300 fabrika- çorlu'yu düzensiz, pis, vasıfsız bi ilçe haline getirmiştir. köftecileri çok meşhurdur.
hesabın var mı? giriş yap