şükela:  tümü | bugün
 • garip karşıladığım durum. arap şeyhinin tırnağı kırılsa ulusal yas ilan ediliyor. bu kadar büyük çaplı bir kaza için de derhal yas ilan edilmesi gerekirdi. acaba bugün akp'liler kutlama yapacak diye mi es geçildi? yoksa yas ilan edip de facianın büyüklüğünü milletin gözüne sokmayalım, bir an önce unutturalım diye mi uğraşılıyor?

  ayrıca akp döneminde daha önceki uygulamalar şu şekilde olmuştu:

  30 ağustos 2011: 30 ağustos zafer bayramı ve türk silahlı kuvvetleri günü nedeniyle genelkurmay başkanlığı'nca verilecek resepsiyonlar iptal edildi. gerekçenin son dönemde artan terör olayları ve arka arkaya gelen şehit haberleri olduğu bildirildi.

  29 ekim 2011: başbakan recep tayyip erdoğan, yayımladığı genelgeyle van depremi dolayısıyla 29 ekim cumhuriyet bayramı nedeniyle tören geçişi ve resepsiyon faaliyetlerinin yapılmamasını istedi. genelge uyarınca valilikler, yürüyüş ve resepsiyonlarını iptal etti.

  30 ağustos 2012: cumhurbaşkanı abdullah gül'ün kulağındaki rahatsızlığından dolayı hastanede tedavi görmesi nedeniyle iptal edildi.

  19 mayıs 2013: gençlik ve spor bakanlığı, reyhanlı'daki bombalı saldırılar üzerine 19 mayıs atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı kapsamında 40 ilde yapılacak, konser, kutlama ve diğer organizasyonlarını iptal ettiğini açıkladı.

  19 mayıs 2014: 13 mayıs'ta manisa soma’da meydana gelen ve yüzlerce insanın ölümüyle sonuçlanan maden kazası dolayısıyla resmi tören hariç tüm kutlamalar iptal edildi.

  29 ekim 2014: cumhurbaşkanı erdoğan, karaman ermenek'teki maden faciası nedeniyle cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 ekim resepsiyonunun iptal edildiğini açıkladı.

  30 ağustos 2015: başbakan ahmet davutoğlu imzasıyla yayımlanan 30 ağustos genelgesinde bayram boyunca şenlik, konser ve kutlama faaliyetlerinin yapılmaması istendi. gerekçe olarak son günlerde meydana gelen terör olayları gösterildi.

  23 nisan 2016: tbmm başkanlığı, doğu ve güneydoğu illerinde sürdürülen pkk operasyonlarında şehit düşen askerler nedeniyle resepsiyon programını iptal ettiğini açıkladı.

  30 ağustos 2016: milli savunma bakanı fikri ışık, “olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. halk yeni travma geçirmişken geçit töreni yapmak doğru değil” diyerek 30 ağustos kutlamalarının iptal edildiğini duyurdu.

  https://odatv.com/…ptal-edilecek-mi-09071800_m.html
 • adalet her daim insana lâzım gelir.

  ne alaka diyenler vicdanlarına başvurabilirler.
 • bunlar havalimanı patlamasında 44 kişinin öldüğü günün ertesi günü davul zurna ile köprü açmış yaratıklar..

  bunlar hakkari'de 8 askerimizi şehit verdiğimiz günün ertesinde ,kızına 10 saat düğün yapmış yaratıklar.

  bu kaza!'dada herhangi bir arap ölmediği için yas ilan etmezler.

  edit: soma değildi ankara patlaması imiş.uyaran @medeniyet' e teşekkürler
  edit2: ankara değilmiş havalimanı patlamasıymış.

  o kadar çok yaptılar ki bu kansızlığı sayamıyoruz, karıştıyoruz artık!
 • çorlu'da değil de konya'da olmuş olsaydı sanki yas ilan edilebilirdi gibi geliyor bana.

  anlamayanlar için mekke'de yaşansaydı da yas ilan edilirdi diyelim.
 • kaza herhangi bir arap ülkesinde olmadığı için gerek görmemişlerdir.
 • bugün taç takma töreni var ne ulusal yası?
  malûm kişi bugünü 16 yıldan fazla beklemiş . değil tren kazası 24 ölü , çorluya teksas büyüklüğünde meteor düşse yas falan ilan edilmez
 • bugün başyücelik merasimi var. ne yani bir tren kazası oldu diye ülkeyi uçuştan mı alıkoyalım! vay fedöcüler!
 • üzücü kaza 15 temmuzda yaşasaydı nasıl olurdu diye beni meraka sevk eden yas.
 • tek kelimeyle şerefsizliktir. karakoluna baskın olur 10 değil 100 şehit verirsin, yas ilan etmezsin anlarım bak bunu, vatan millet sakarya dersin, o pkk lı orospu çocukları bizi bunlarla sindiremez dersin anlarım, ama bu kaza amk kaza, gidip mısırda orda burda olan sikimsonik olaylarda ulusal yas ilan ediyorsan ülkende olan feci bir kazaya da yas ilan edeceksin, yoksa o solcu cenahın dediği arap yalaması olur çıkarsın. yalama olmayın olm siktirtmeyin yapacağınız işi.