şükela:  tümü | bugün
 • bu fotoğraf bugün çorlu'da çekildi. 39 eh 155 plakalı araç bir köpeği arkasına bağlamış anayolda tam gaz yola devam ediyor. yer kore mahallesi. şikayetle insanın hakkını bile koruyamazken hayvanın hakkını korumak neredeyse imkansız olduğu için belki sesimizi buradan duyurabiliriz umuduyla yazıyorum. ne yapabiliriz? bu hayvanın akıbeti ne olmuştur? böyle bir ruh hastasıyla aynı semtte, aynı apartmanda yaşamak zorunda olan insanların can güvenliği var mıdır? polis ve mahkemeler bu ülkede ne işe yarar? bu köpeğe ne oldu? düşündükçe kafayı sıyıracağım.
 • vahim bir olaydır.

  sadece hayvan değil mevzu.

  bunu yapmak için psikopat olmak lazım.
 • gündemde tutulması gereken bir konudur. bir insan bir canlıya neden bunu yapar sorgulamak gerekir.
 • çorludan bildiriyorum. hani bir laf vardır polis bile giremiyor diye. aha o mahalle öyle bir yer. geçen sene polis arama yapmak istedi. çatışma çıktı emniyet müdürünü vurdu adamlar. o zavallı köpeğin sürüklendiği yoldan hasbelkader geçmek zorunda kalırsam ne olursa olsun durmuyorum. çorluda götü yiyip duracak insan olduğunu da zannetmiyorum. yani bulsak bile adamı bir sonucu olmaz. bırak köpeği insan sürüklemediklerine dua etmek lazım.

  edit:
  polis giremiyor yazınca tepki olmuş. evet arkadaşım giremiyor. senede bir defa operasyon olur mahallede. özel harekat ve toma ile. bir seferinde benim arabanın camını taş atıp kırdılar, bir kere daha kıracaktı para verdim kurtuldum. bir kere de gözümün önünde önümde bulunan aracın bagajını patlattılar. bütün bunlar o köpeğin sürüklendiği yerde oldu tam olarak. 35 senelik çorluluyum sadece bir kere girdim mahallenin içine oda tanıdık esmer vatandaşlar ile. götü yiyen varsa gelsin bırakayım mahalle önüne.
 • ışıklarda durunca bagaj açıp ne var ne yoksa toplayıp mahalleye giderler. zaten hepsi teşkilatlar. kolpacino 3. devreyi izleyenler bilir.
 • öyle duyar kasılacak gibi değil o işler beyler. arabadan inip falan... s.kler adamı orada.

  neyse, şu başlık üst sıralara taşınsın. şahsi olarak şikayetlerinizi mail yoluyla iletebilirsiniz. ben bizzat öyle yapacağım.

  belalarını.
 • üzücü bir olaydır.

  eskiden otoyoldan çıkıp çorlu merkeze gitmek istediğinizde bu kore mahallesi denen yerden geçmek zorundaydınız; ama yapılan çevre ve bağlantı yoluyla artık buradan geçmek zorunda değilsiniz. ne yazık ki köpekler bu çözümden haberdar değil.
 • hürriyet gazetesinin internet sitesinde yer bulan haberdir. işte sosyal medyanın gücü.
 • o fotografin cekildigi isiklarda durmamak lazim. elinde tasla gelen cocuklar para ver yoksa camini kirarim diyip soygunculuk yapabiliyorlar.

  not: ben degil bir arkadasim.