şükela:  tümü | bugün
  • namık kemal üniversitesine bağlanmış olan fakülte.
  • kuruluşunun üzerinden on yıl geçmesine rağmen hala laboratuvarından spor salonuna, öğrencilerin sosyalleşebileceği mekanlarından kütüphanesine kadar -maalesef - onlarca eksiği bulunmaktadır. kaldı ki, bir eğitim kurumunda olması gereken maddelerin en önemlisi olan akademik kadronun yetersiz ve kalitesizliğinden bahsetmiyorum bile.

2500 tane mühendislik öğrencisine eğitim veren bir kurumun raddede zayıf olması kabul edilemez.

daha çok fırın ekmek yemeleri, daha doğrusu yememiz lazım.
  • afedersiniz ama tepenin üstüne kuşun sıçtığı bok gibi yapılmış etrafında tarlalar ve toksik dereleri (bkz: ergene nehri) ve burun direklerini kökleyici kokusu ile sizi karşılayan eğitim yuvası(öyle olduğunu iddia edenler var).
    gördüğünüz binada

-endüstri mühendisliği(yeni)
    -makina mühendisliği
    -elektronik ve haberleşme mühendisliği
    -çevre mühendisliği
    -tekstil mühendisliği
    -biyomedikal mühendisliği
    -mekatronik mühendisliği(yolda)

yukarıda da görülebildiği gibi faal olarak 6 adet mühendislik dalında eğitim verilmektedir. başka üniversitelerde genellikle bölüm başına en az bir bina olduğu için derslik sorunu yaşanmamaktadır. fakat 6 tane bölümü bir binaya sıkıştırmaya çalıştığınızda ve bunun içine hocaların kaprisini, öğrencinin memnuniyetsizliğini, imkanların yetersizliğinizde eklediğinizde bu eğitim kurumu bir cehenneme dönüşmektedir. isterseniz sorunlar için bir liste yapalım.

1.derslik yetersizliği
    ders programı dışında ders yapmak istediğiniz zaman boş sınıf bulmak imkansızdır ki o program derslerin çakışması değil de dersliklerin boşluk durumuna göre ayarlandığı ve bunun üzerine hocaların istediği zamana göre ayarlamalar eklendiği zaman durum içinden çıkılamaz bir hal almaktadır.

2. kantin, yemekhane ve kulüp odaları gibi sosyal yetersizlikler

kantin ve yemekhane şu anda ki mevcut öğrenciye göre tasarlanmamıştır. öğle yemekleri ızdıraba dönüşmekte, kantinden bir su almak için de araya adam sokmanız gerekmektedir*. öğrenci kulüplerinin sosyal faaliyetlerini yürütebilmesi için gerekli fasiliteler ancak sözde olarak mevcuttur. dolayısı ile bir çatı altında toplanmak ancak sanal yöntemlerle mevcut olabilmektedir.

3. internetin asla çalışmaması

internet sadece bazı sınıfların ön sıralarında mevcuttur o da çoğunlukla çalışmaz. kantinde çekmez. çekse bile bağlanmaz bağlansa bile internete girmez.

4.ulaşım

fakülteye sadece 6 numaralı otobüs hattı gider ve o otobüste gitmek istediğini saatlerde her zaman dolu olur. şehir içi ulaşım yetersiz sefer saatleri ise talebe göre artmamaktadır. aracınız varsa ve emlak konutları civarında oturuyorsanız çevre yolunuzda şahsi aracınız ile rahatça ulaşabilmeniz mümkündür.

5. öğretim görevlisi yetersizliği

rektörlük tarafından yapılan baskılar yüzünden öğretim görevlisi açığı olan bir çok bölüm yeni alım yapamamaktadır. asistanların basıp gitmesi yenilerinin de alınamaması sorunların daha da büyümesine sebep olmaktadır. bkz. koskoca elektronik ve haberleşme mühendisliği kadrosunda bulunan 4 kadrolu öğretim görevlisi ile öğretim sürdürmeye çalışmaktadır.

6.lab yetersizliği

yetersiz derslik ve öğretim görevlisinden kaynaklanan bu sorun boş kafa mühendislerin yetişmesine sebep olmaktadır.

her neyse sanırım bütün bunlar kadrolaşmadan kaynaklanıyor. kadrosunu yerleştirmek isteyen rektörün kendi bölümüne 30 öğretim görevlisi kadrosu açmasından bahsetmiyorum bile.

güneş enerjili aracının makina ve elektronik mühendisliği bölümleri varken biyosistem mühendisliği tarafından yapılması çok normal değil mi?
  • internet sayfası:
    http://cmf.nku.edu.tr/

öğrencilerinin instagram üzerinde paylaştığı fotoğraflar:
    http://www.instagram24.com/tag/çmf

foursquare'de etiketlenen fakülte fotoğrafları:
    https://tr.foursquare.com/…f1495421563880d94/photos

360 derece turu:
    http://www.nku.edu.tr/…rlumuhendislik360/index.html
  • (eğer vazgeçmezsem) önümüzdeki 4 yılımı geçireceğim yeni fakültem.