şükela:  tümü | bugün soru sor
 • namık kemal üniversitesine bağlanmış olan fakülte.
 • kuruluşunun üzerinden on yıl geçmesine rağmen hala laboratuvarından spor salonuna, öğrencilerin sosyalleşebileceği mekanlarından kütüphanesine kadar -maalesef - onlarca eksiği bulunmaktadır. kaldı ki, bir eğitim kurumunda olması gereken maddelerin en önemlisi olan akademik kadronun yetersiz ve kalitesizliğinden bahsetmiyorum bile.

  2500 tane mühendislik öğrencisine eğitim veren bir kurumun raddede zayıf olması kabul edilemez.

  daha çok fırın ekmek yemeleri, daha doğrusu yememiz lazım.
 • afedersiniz ama tepenin üstüne kuşun sıçtığı bok gibi yapılmış etrafında tarlalar ve toksik dereleri (bkz: ergene nehri) ve burun direklerini kökleyici kokusu ile sizi karşılayan eğitim yuvası(öyle olduğunu iddia edenler var).
  gördüğünüz binada

  -endüstri mühendisliği(yeni)
  -makina mühendisliği
  -elektronik ve haberleşme mühendisliği
  -çevre mühendisliği
  -tekstil mühendisliği
  -biyomedikal mühendisliği
  -mekatronik mühendisliği(yolda)

  yukarıda da görülebildiği gibi faal olarak 6 adet mühendislik dalında eğitim verilmektedir. başka üniversitelerde genellikle bölüm başına en az bir bina olduğu için derslik sorunu yaşanmamaktadır. fakat 6 tane bölümü bir binaya sıkıştırmaya çalıştığınızda ve bunun içine hocaların kaprisini, öğrencinin memnuniyetsizliğini, imkanların yetersizliğinizde eklediğinizde bu eğitim kurumu bir cehenneme dönüşmektedir. isterseniz sorunlar için bir liste yapalım.

  1.derslik yetersizliği
  ders programı dışında ders yapmak istediğiniz zaman boş sınıf bulmak imkansızdır ki o program derslerin çakışması değil de dersliklerin boşluk durumuna göre ayarlandığı ve bunun üzerine hocaların istediği zamana göre ayarlamalar eklendiği zaman durum içinden çıkılamaz bir hal almaktadır.

  2. kantin, yemekhane ve kulüp odaları gibi sosyal yetersizlikler

  kantin ve yemekhane şu anda ki mevcut öğrenciye göre tasarlanmamıştır. öğle yemekleri ızdıraba dönüşmekte, kantinden bir su almak için de araya adam sokmanız gerekmektedir*. öğrenci kulüplerinin sosyal faaliyetlerini yürütebilmesi için gerekli fasiliteler ancak sözde olarak mevcuttur. dolayısı ile bir çatı altında toplanmak ancak sanal yöntemlerle mevcut olabilmektedir.

  3. internetin asla çalışmaması

  internet sadece bazı sınıfların ön sıralarında mevcuttur o da çoğunlukla çalışmaz. kantinde çekmez. çekse bile bağlanmaz bağlansa bile internete girmez.

  4.ulaşım

  fakülteye sadece 6 numaralı otobüs hattı gider ve o otobüste gitmek istediğini saatlerde her zaman dolu olur. şehir içi ulaşım yetersiz sefer saatleri ise talebe göre artmamaktadır. aracınız varsa ve emlak konutları civarında oturuyorsanız çevre yolunuzda şahsi aracınız ile rahatça ulaşabilmeniz mümkündür.

  5. öğretim görevlisi yetersizliği

  rektörlük tarafından yapılan baskılar yüzünden öğretim görevlisi açığı olan bir çok bölüm yeni alım yapamamaktadır. asistanların basıp gitmesi yenilerinin de alınamaması sorunların daha da büyümesine sebep olmaktadır. bkz. koskoca elektronik ve haberleşme mühendisliği kadrosunda bulunan 4 kadrolu öğretim görevlisi ile öğretim sürdürmeye çalışmaktadır.

  6.lab yetersizliği

  yetersiz derslik ve öğretim görevlisinden kaynaklanan bu sorun boş kafa mühendislerin yetişmesine sebep olmaktadır.

  her neyse sanırım bütün bunlar kadrolaşmadan kaynaklanıyor. kadrosunu yerleştirmek isteyen rektörün kendi bölümüne 30 öğretim görevlisi kadrosu açmasından bahsetmiyorum bile.

  güneş enerjili aracının makina ve elektronik mühendisliği bölümleri varken biyosistem mühendisliği tarafından yapılması çok normal değil mi?
 • mezun olduğum liseyle karşılaştırdığım fakülte. kafa kafaya gidiyolar. oysa ki ne hayallerle gelmiştik...
 • internet sayfası:
  http://cmf.nku.edu.tr/

  öğrencilerinin instagram üzerinde paylaştığı fotoğraflar:
  http://www.instagram24.com/tag/çmf

  foursquare'de etiketlenen fakülte fotoğrafları:
  https://tr.foursquare.com/…f1495421563880d94/photos

  360 derece turu:
  http://www.nku.edu.tr/…rlumuhendislik360/index.html
 • kurulduğu yıldan beri bir gram değişiklik yapılmayan fakülte. sorarım arkadaşlar elektronik laboratuvarında krokodil kablo olmaz mı? bu insanlar ne yapsın artık zaten devre elemanlarını kendi cebimizden alıp geliyoruz yanımızda kablo ve güç kaynağı da mı getirelim.
  not:buraya gelmek isteyenler olursa ilk önce bir araştırsınlar ona göre gelsinler.bölüm isimlerine kanıp gelmeyin.
 • (eğer vazgeçmezsem) önümüzdeki 4 yılımı geçireceğim yeni fakültem.
 • sadece bir binadan ibarettir yanı başındaki yarı özel devlet yurdu dışında hiç bir iyi yanı yoktur. çorlu'nun içinden sadece 6 numaralı belediye otobüsü ile ulaşımı sağlanmakta.
 • (bkz: okulumsu)
 • evvelde trakya üniversitesi'ne bağlı olan, 2006 itibariyle namık kemal üniversitesi ile birleşen mühendislik fakültesidir.

  çok sayıda mühendislik bölümünü bünyesinde barındıran fakülte, çorlu-çerkezköy yolunun ilk kilometrelerinde, ıssız bir konumda bulunur. lokasyonu itibariyle genellikle istanbul'da yaşayan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir ayrıyetten.