şükela:  tümü | bugün
  • kızılay çalışanı:ölü sayısı daha fazla

birçok yaralı ve ölünün getirildiği çorlu devlet hastanesi’nin morg yetkilisi, cenazelerin hepsinin yakınlarına teslim edildiğini bir kısmının da adli tıp kurumu’na gönderildiğini söyledi. yetkili, “kaç ölünün ailelerine, kaç ölünün adli tıpa gönderildiğini” bilmediğini söyledi. çorlu devlet hastanesi’nde bir kızılay çalışanı, “o gece oradaydım. resmi yetkililer açıklamıyor ama ölü sayısı daha fazla” iddiasında bulundu. kazanın yaşandığı gece kurtarma çalışmalarına katılan işçilerden refik a., “hayatını kaybedenlerin sayısını hemen 10 olarak açıkladılar. çok sayıda ölü var gözlerimizle gördük. çoğu kişi vagon demirlerinin altında ezilmişti” diyor.

eğer bu iddia doğru ise skandal çok büyük. bağımsız kişiler veya gazeteciler bunu araştırmalı bence.
  • memlekette bağımsız ve ciddi gazeteci kalmadığı için kimsenin araştıramayacağı gerçek olma ihtimali yüksek iddia.
  • mevcut medya düşünüldüğünde birinin götü daha muteber bir kaynak olabilir. yine de sadece iddia olması umulan, daha fazla aileye ateş düşmemesi temenni edilen durum.
  • bulent tezcan'a sormak lazim, kesin olan bir bilgisi vardir kesinlikle ve buyuk ihtimalle.
  • her kazada, terör saldırısında aynı palavralar...

24 değil de 80 kişi vefat etmiş olsa kalan 56 kişinin yakınları demeyecek mi nerede bizim akrabamız diye? nasıl gizleyecekler ölü sayısını? her şeyin birbirine girdiği 17 ağustos depremi mi bu ki net sayıyı veremeyeceksin.

her olayda aklı sıra hükümeti yıpratıcaz diye bu palavraları sıkmaktan bıkmadınız hala...

yemin ediyorum bu kafadaki sizlere rte/akp hükümetleri 10 gömlek fazla...

not: chp/incespor.
  • napıyorlar peki ? açıklamasınlar diye ailelere para mı yediriyorlar yoksa aileleri komple ortadan mı kaldırıyorlar ? kendimi bildim bileli bir muhalif olarak soruyorum bu soruyu ? her olayda ölü sayısı fazla diyen birileri çıkıyor. peki bu ölüler nasıl saklanıyor. çok ciddi soruyorum.
  • haber yasağı getirilmiş hadise. bir yasak geldiyse, saklanacak durumlar vardır diye düşünüren hadise.
  • mefta saymak ülke geleneği olmuş. 1 kişi bile olsa sorumluları hesap vermeli. 24 yerine 29 kişi ölünce sorumlular açısından hiçbir şey değişmiyor.
  • velevki saklaniyor aslinda 200 ölü var ne degisecek???