şükela:  tümü | bugün
  • demin sosyal medyada denk geldim, çorlu'daki tren kazasının üzerinden henüz bir gün geçmişken insanlar edirne keşan'da 11 temmuz tarihinde düzenlenecek festivalde nasıl eğleneceklerini konuşuyorlar. 24 insan hayatını kaybetmiş, yüzün üzerinde yaralı hastanede ölümle kalım arasında mücadele verirken, ne çabuk normal hayata dönebiliyoruz. ölenlerden hiçbiri kral değildi, yas ilanı beklemek saçma olurdu(!) ama insanların acısı bu kadar tazeyken de olayın olduğu yerin birkaç kilometre yakınında da festival düzenlemek... en azından festivalde sahne alacak sanatçılar duyarlılık gösterse bari. haluk levent, bulutsuzluk özlemi, mfö, feridun düzağaç katılacaklardan birkaçı. şu etkinliği iki-üç hafta ertelemek çok mu zor?
  • bu ülkede 80 milyon insan var. toplumu yakından ilgilendirdiğini düşündüğümüz olayları başkaları önemsemedi diye onları yargılama hakkımız olduğunu düşünmüyorum. gerçekten haklı olsak dahi bu böyle.

toplumu oluşturan kalabalığı iyi idrak etmeliyiz. 80 milyon insandan söz ediyoruz. birileri illa ki eğlenmek isteyecektir.
  • ya sen ne diyosun bi de 101 pare top atisi yapip, araba ustune guller serenler var.
    her seyi gectim, sirf bi cocugun bacagi sikisti diye balkon konusmasini iptal eden bi cumhurbaskanina karsi ayip degil de nedir bu simdi (!)
  • çorlu'da ölenlere aldırmadan ihaleleri hediye edip, yapılan iş, kullanılan malzeme, şartnameye uygun mu diye adam gibi kontrol etmeden kabul edip açılış yapmaktan fena değildir. feridun düzağaç mı lan ulaştırma bakanlığı'nın kontrol muhendisi? haluk levent mi tcdd genel müdürü? rayları mfö mu döşemiş?

ahlak dersi maskesi altında sanat düşmanlığı yapmak yerine, bu işlerden kimler haksız kazanç sağlıyor diye sorgulamadığınız sürece böcek gibi yaşamaya devam edeceksiniz.
  • her gün her dakika insanların çeşitli sebeplerle öldüğü bir dünya kaldı ki tren kazasından daha vahim ölümlerin yaşandığı bir memleket. konserin ertelenmesi öleni getirmeyecek, insanların eğlenmemesi acıyı dindirmeyecek. ne yapalım? üzüldük tamam, ee? özgecan öldüğürüldüğünde de hayat aktı mesela. mekanlar mı kapandı? konserler mi ertelendi? kızdık sadece hepimiz imkanımızca, üzüldük facebook gönderileri paylaştık, sözlüğe yazdık. kim ne yapabildi bunun dışında? ne yapabilirdi? şimdi ne yapabiliriz?

bi git yat allasen, kafa açma gece gece.
  • hayatın dur durak bilmeden devam etmesindendir.

ufacık bir çocuk açlıktan öldü. çok yakın bir zamanda yemek yemeyi bırakabildin mi? ne kadar boğazıma dizilse de hala yemeğe devam ediyorum.

ırak, afganistan, suriye, filistin vb. gibi ülkelerde insanlar başkalarının keyfi için başlatılan savaşlarda kadın-erkek, çocuk-yaşlı demeden ölüyorlar. sen futbol maçı izleyekten dizi izlemekten geri duruyor musun?

buna kanıksamak deniyor. çok kötü bir şey ama kanıksıyoruz artık. 2004 yılında gerçekleşen hızlı tren kazasını kaç kişi hatırlıyor?