şükela:  tümü | bugün
  • dumbledore'un koltuğunda gözü olduğunu sanan sersem harry potterkarakteri*. politikacılar hep aynı oluyor demek ki.
  • tum sinir bozucu davranislariyla klasik bir bakan karakterine sahip olan harry potter tiplemesi***.
  • en sonunda bok yemek durumuna düsmüs kisi. "oh canıma degsin" dedirtmekte.
  • gobek adi oswald'dir.
  • her haftanın rüküşü seçilebilecek eski sihir bakanı. yeşil melon şapka mı olurmuş yahu?
  • kompleks sahibi bir insan. ulan albus dumbledore'un senin koltuğunda gözü olacak da sen o koltukta oturmaya devam mı edeceksin. akıl mantık alıyor mu? hırs bir insanın gözünü bu kadar kapayabilir mi?

dolores'ini de al git cornelius. seni sevmiyorum.
  • bu adamın kitaba en güzel katkısı muggle'ların başbakanını ziyaret ediş kısmıdır. muggle başbakanı başbakan oluşunun ilk gecesinde zaferinin tadını çıkarırken, duvardaki portrenin onunla konuştuğunu duyar ve sihir bakanının biraz sonra gelip kendini takdim edeceğini işitir.

cornelius şömineden dışarı atlayıp elini sıktıktan sonra, dünyada cadılar ve büyücüler olduğunu açıklar. dehşete kapılan muggle başbakanı, fudge süpürgelerin sorumlu kullanımı tüzüklerinden, ejdarha nüfusunu denetim altına alan konulardan bahsedince başbakan destek bulmak için masasına yapışır.

fudge yerinde kalakalan başbakanın omzunu okşayıp "üzülmeyin" der, "muhtemelen beni bir daha görmezsiniz."

ama bununla kalmaz tabii fudge başbakanın anladığı kadarıyla "sıryüz" black, "kwidditch", üç büyücü turnuvası için hazırlanan sfenks ve ejdarhalar, azkaban'dan toplu kaçış, harry potter diye bir oğlan, adını yüksek sesle söylemeyi reddettiği bir insan hakkında konuşmak için ofisi sıklıkla ziyaret eder.
  • (bkz: robert hardy)