şükela:  tümü | bugün
  • bende olandır. bindiği taksiye göre siyasi görüşü değişen müşteri gibi hissediyorum. hangi belirtiyi okusam o an bende var gibi hissediyorum. okumayınca geçiyor.
  • haberleri izleyip virüs bulaşan kişi sayısının arttığını gördüğünde hafif bir ağrı hissedeceksin. hele bir de yakın zamanda evden çıktıysan bu ağrı daha belirgin olacak ve üzerinde bir miktar halsizlik olduğunu fark edeceksin. hafiten de gıcık bir öksürük tuttu muydu tamamdır!

yoksa korktuğun şey başına mı geldi?

ya da hissettiklerin sadece bir nosebo etkisi olabilir.

nosebo: kişilerin herhangi bir şeye karşı olumsuz beklenti ya da korkularının, kişide bir takım yan etkilere sebep olması.

söz konusu beyin olduğunda inanmak çok önemli. zira hiçbir etkisi olmayacak bir madde plasebo etkisi ile sizi iyi hissettirebileceği gibi nosebo ile size hayatı zindan da edebilir. o nedenle bulunduğunuz ortam ve koşullar ne olursa olsun, virüse karşı korunarak ya da savaşarak başarılı olacağınız inancını asla yitirmeyin.
  • anksiyeteli bünyemin cımbız gibi çekip kendi bünyemde varmış gibi hissettirdiği belirtiler.
    her gün farklılaşıyor.
    bazen boğaz ağrısı, bazen hafif öksürük, bazen ciğer ağrısı, bazen eklem ağrısı gibi gibi. 3 haftadır böyle aralıklı olarak.
  • corona haberlerini okudukça diğer yazarlar gibi, kendi kendimi hasta etmeye başladım resmen.

hasta mıyım bilmiyorum ama alnımda sıcaklık hissediyorum, ateş ölçer ile ölçüyoruz 36 derece çıkıyor, normal vücut sıcaklığı. nefes darlığı yok ama olumsuz haberleri gördükçe (ki şu an olumlu haber görmek imkansız) panik atak gibi kalp ritmim hızla artıyor, uyuyunca sakinleşiyorum anca.
  • tam 10 gündür boğazlarım hafif ağrıyor .
    tam 10 gündür yüzümde sıcaklik hissi var.
    perşembe akşamı nefes alamıyorum diye uykudan uyandım acile gittim hemen tomografi ye aldılar ,kan verdim. sonuç temiz
    dün akşam acayip basım ağrıdı sabaha kadar gecmedi.
    göğsümün ortasında bir ağırlık hissi ,bir sizi var.
    bugün geçmeyen boğaz ağrım için antibiyotiğe başladım ama daha da şiş hissediyorum.

galiba deliriyorum....

edit:

22.04.2020

baktım bu entry'i gireli bayağı olmuş arada yaşananlarıda yazayım.

boğaz ağrım doğru düzgün hiç geçmedi, ara ara nefes alamıyor gibi oluyorum. arada 2 gün kusma ile uğraştım.reflüm azdı. şu anda da vertigom olduğunu düsünuyorum.
  • özellikle gece olan durumdur. sürekli bunları okuyuncamı oluyor nedir. göğsüm ufaliyor daralıyor sanki. baska hiçbir belirti yok. ama solunum kısmı sıkıştırıyor biraz. gerginlikten de olabilir tabi ama bu tripten kurtulamıyorum.
  • etrafımda ki herkeste gördüğüm hal şuan bu.

umarım sayılar arttıkça insanlar bu psikolojik durumun paniği ile hareket etmezler. ki ederler. o zaman tam bir kaos ile mücadele etmek zorunda kalabiliriz.
  • şuan bende olan. kulagim agriyo ve yüzüm sıcak gibi.

belirtiler neydi biri bi daha yazsin
  • evvel gün başlayıp bu gün son bulan histir.
    şiddetli eklem ağrısı ve yüksek ateşle başlayıp öksürükle devam etmiş bu gün öğlen sonrası bünyemi terk etmiştir. komşuma danıştım, 14 gün kimseyle görüşme dedi. zaten evdeyim. ben hep evdeyim...
  • ya tam olarak bunu yaşıyorum sanırım. türkiye’deki ailem coronaya yakalanınca iyice kafayı sıyırdım.