şükela:  tümü | bugün
 • bende olandır. bindiği taksiye göre siyasi görüşü değişen müşteri gibi hissediyorum. hangi belirtiyi okusam o an bende var gibi hissediyorum. okumayınca geçiyor.
 • etrafımda ki herkeste gördüğüm hal şuan bu.

  umarım sayılar arttıkça insanlar bu psikolojik durumun paniği ile hareket etmezler. ki ederler. o zaman tam bir kaos ile mücadele etmek zorunda kalabiliriz.
 • şuan bende olan. kulagim agriyo ve yüzüm sıcak gibi.

  belirtiler neydi biri bi daha yazsin
 • tam 10 gündür boğazlarım hafif ağrıyor .
  tam 10 gündür yüzümde sıcaklik hissi var.
  perşembe akşamı nefes alamıyorum diye uykudan uyandım acile gittim hemen tomografi ye aldılar ,kan verdim. sonuç temiz
  dün akşam acayip basım ağrıdı sabaha kadar gecmedi.
  göğsümün ortasında bir ağırlık hissi ,bir sizi var.
  bugün geçmeyen boğaz ağrım için antibiyotiğe başladım ama daha da şiş hissediyorum.

  galiba deliriyorum....

  edit:

  22.04.2020

  baktım bu entry'i gireli bayağı olmuş arada yaşananlarıda yazayım.

  boğaz ağrım doğru düzgün hiç geçmedi, ara ara nefes alamıyor gibi oluyorum. arada 2 gün kusma ile uğraştım.reflüm azdı. şu anda da vertigom olduğunu düsünuyorum.
 • özellikle gece olan durumdur. sürekli bunları okuyuncamı oluyor nedir. göğsüm ufaliyor daralıyor sanki. baska hiçbir belirti yok. ama solunum kısmı sıkıştırıyor biraz. gerginlikten de olabilir tabi ama bu tripten kurtulamıyorum.
 • corona haberlerini okudukça diğer yazarlar gibi, kendi kendimi hasta etmeye başladım resmen.

  hasta mıyım bilmiyorum ama alnımda sıcaklık hissediyorum, ateş ölçer ile ölçüyoruz 36 derece çıkıyor, normal vücut sıcaklığı. nefes darlığı yok ama olumsuz haberleri gördükçe (ki şu an olumlu haber görmek imkansız) panik atak gibi kalp ritmim hızla artıyor, uyuyunca sakinleşiyorum anca.
 • sözlük ahalisinin mevcut panik atağını ilerleten, olmayanınkini de hortlatan olaylar silsilesi.

  alın ve ense sıcaklığı, kuru boğaz, hafif burun ve geniz akıntısı ve sağ burun tıkanıklığı (gerçi sürekli tıkalı etten ötürü), bazen gelen ıslak öksürük (balgamlı) mevcut.

  ateşim 36.4'ü geçmedi en sıcak hissettiğim anda bile. delirdiğimiz aşikar amk yerinde.

  bol su içelim arkadaşlar nacizane.
 • bu sabah itibariyle yaşadığım durum. normalde akşam saatlerine kadar hiç bir şey takip etmeyip çocuk falan oyalanıyordum ve panik durumu akşam izlediğim dinlediğim şeylerden sonra olup hastaymışım gibi hisseder biraz sakinleşince geçerdi. bu sabah itibariyle sanki panik durumum sabah olmasına rağmen vardı ve boğazımda başlayan bademcik şişmesi gibi durumu kafamda büyüttüm büyüttüm akşam panik halim iyice zirve yaptı. neyse benical aldım bir tane. yine de panik halim geçmeyince nöbetçi eczaneden katarin aldım elimin altında olsun. üff böyle yaşanır mı ya:/
 • haberleri izleyip virüs bulaşan kişi sayısının arttığını gördüğünde hafif bir ağrı hissedeceksin. hele bir de yakın zamanda evden çıktıysan bu ağrı daha belirgin olacak ve üzerinde bir miktar halsizlik olduğunu fark edeceksin. hafiten de gıcık bir öksürük tuttu muydu tamamdır!

  yoksa korktuğun şey başına mı geldi?

  ya da hissettiklerin sadece bir nosebo etkisi olabilir.

  nosebo: kişilerin herhangi bir şeye karşı olumsuz beklenti ya da korkularının, kişide bir takım yan etkilere sebep olması.

  söz konusu beyin olduğunda inanmak çok önemli. zira hiçbir etkisi olmayacak bir madde plasebo etkisi ile sizi iyi hissettirebileceği gibi nosebo ile size hayatı zindan da edebilir. o nedenle bulunduğunuz ortam ve koşullar ne olursa olsun, virüse karşı korunarak ya da savaşarak başarılı olacağınız inancını asla yitirmeyin.
 • anksiyeteli bünyemin cımbız gibi çekip kendi bünyemde varmış gibi hissettirdiği belirtiler.
  her gün farklılaşıyor.
  bazen boğaz ağrısı, bazen hafif öksürük, bazen ciğer ağrısı, bazen eklem ağrısı gibi gibi. 3 haftadır böyle aralıklı olarak.