şükela:  tümü | bugün
  • bahsedilen semptomları 1 ay içinde ya da öncesinde geçirmiş yazarlardır.

sanırım 1 ay önce böyle bir şey yaşadım.

aşırı ateş, kontrolsüz öksürük, nefesde zorlanma ve titreme. titreme dediğim bildiğin sarsılarak.

doktor ciğerimin tamamen dolu olduğunu söyleyip balgam sökücü benzeri ilaçlar vermişti.

emin değilim ama şimdi düşününce corona gibi geliyor.
  • benim bu. 27 şubat’ta arkadaşımdan kaptım. klasik grip belirtisiydi. kendimi halsiz hissettiğim akşam 2 nurofen, keçiboynuzu özü ve kestane balı içerek 4 tane batteniye altına yattım. ateşim 38 civarıydı. 1 saat uyudum ve kalktığımda donuma kadar terlemiştim. ve grip belirtilerinden eser kalmamıştı. birkaç gün yüzde 100 iyi değildim ama günlük yaşantımı etkilemeyen bir durum da vardı. tam o gün hafif ishal de olmuştum.

bugüne gelirsek, tam 2 haftadır öksürüyorum. hastalık yok ama vücut ciğerleri temizlemek için balgam üretip öksürtüyor. şimdi ben corona geçirmedim de ne geçirdim?

lokasyon istanbul.
  • aralık sonunda 16 saat uyumama sebep olan, uyandığım anlarda nefes alırken nefesimin daha da tıkandığı, japonlara ve çinlilere söverek sayıkladığım bir grip geçirdim. kuru öksürükle başlayıp daha sonra boğaz ağrısına dönüştü hastalığım. boğaz ağrım 1 haftada geçti. sanırım corona olmuştum ben.
  • aralık sonunda başlayan ağır boğaz ağrısıyla devam eden, bir süre sonra iyileşen ancak tam olarak da iyileşmeyen, 1 ay sonra geri dönen bi rahatsızlığım oldu. korona olduğunu düşünüyorum, çünkü ben ömrü hayatımda böyle bi rahatsızlık geçirmedim.
  • 3-4 akşamdır özellikle yemek yedikten sonra boğazıma gelen gıcık hissi. kuru öksürüğe sebep oluyor. gıcığı gidericem diye öksürürken ciğerlerimi yormaya başladım resmen. sırt ağrısı olmaya başladı özellikle. yani ciğerlerimin yaptığına eminim. ateşim tahminen 37 üstüne çıkmamıştır. kaldı ki gittiğim özel hastanede ölçüm yapıldı 36,1 çıktı. halsizlik, kırgınlık, eklem ağrısı, ishal gibi belirtiler yok*. öncelikle kendimi ancak ayın mart 25'te karantinaya alabildim. #evdekal amayan çalışan kesimden biriyim yada biriydim diyelim. dokordan 10 gün rapor istedim. bitince bir 10 daha almayı düşünüyorum. inşallah bende yoktur. yaş 37. kronik seboreik egzamam dışında bakım gerektiren rahatsızlığım yok.

edit: bahsetmeyi unuttuğum bişey var. doktor arkadaşım*, aralık sonu şubat başı arasında 2 kez bu virüsün etkisine girmiş olabileceğimi söylemişti bana. ben ihtimal vermemiştim ama 37 yıllık ömrümde ben böyle bir gribal enfeksiyon geçirmedim. ne ateşi ateş, ne öksürüğü öksürük. nefes sıkışmasını saymıyorum bile saniyede 2-3 mnefes çekmezsem ölecek hissine kapılıyordum. lakin bu semptomların minimum 10 günde geçmesi gerekirken ben turp gibi olup ayağa kalkıp 3. gün işe gittim.