şükela:  tümü | bugün
  • bugün 17 mart 2020. henüz birkaç ay önce mesele bizim için sadece buldukları her şeyi yiyen çinlilerin mücadele ettikleri bir hastalıktı. bugün hacılar anarşist oldu, reis konuşmuyor, günde 5000 defa korona kelimesi duyuyorum ve hayat olağan akışının dışına çıktı. bilemiyorum günlük. tayvanlılarmı bizi kıskanıyor, yoksa cidden çoktan hastamı oldukta haberimiz yok, yoksa bir cumhurbaşkanımı doğuyor (hemide doktor) noluyo lan!?
  • dear coronavirus diary,

bugün yaklaşık 3 saat görüntülü arama yaparak sevdiklerimle konuştum ki ben telefonda konuşmayı hiç sevmem.

üç çeşit yemek yaptım, çamaşır yıkadım, bulaşık yıkadım vs.. ki ben bunları yapmaktan hiç hoşlanmam.

tv'ye baktım, haberlerde dakikada ortalama 10 kez korona kelimesini duydum ki buna da çok uyuz olup tv'yi kapattım.

kısacası...

"her gün bir gün geçmeyor."
  • evde 3. gün. yatıp boş boş tavanı izlemeye başladım. sanırım alerjim başladı ama corona da olabilirim. erkenden uyanıyorum ve bu günün geçmesini daha katlanılmaz bir süreye çıkarıyor. keşke kış uykusuna yatabilsek ve kalktığımızda her şey düzelmiş olsa.
  • korona da kötü günlerimiz de bir gün geçecek ümidiyle bekliyorum. çünkü her güçlükten sonra bir kolaylık vardır. buna inanıyorum.
  • kafayı yicem artık yeter çözümü bulunsa şu virüsün artık hiç fena olmaz
  • karantinada 5. gün.

30 yaşında hayatımda ilk defa kendim için mercimek aldım, evde bir kepçeye sahip olduğumu keşfettim.

ev kadını modundan nefret etmeme rağmen her yer antibakteriyel mendille silindi ve gelecekte kullanılmak üzere kıyma kavruldu.

neyse ki işimin çoğu laptoptan halledilebilecek seviyede.

birazdan uzun süredir ertelediğim üzere dragon age origins oyununda orzamar'a girip darkspawn broodmother neyse fireball ile dalmayı planlıyorum. akşam da kızlar online boardgame oynayacağız.

şu ana kadar fena gitmiyor.
  • inanılmaz günler yaşıyoruz, virüs bir çok avrupa ülkesinin schengen'i askıya alamasına, sokağa çıkma yasakları uygulamasına sebep oluyor. italya'nın ardından ispanya ve fransa da zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı ilan etti ve ülkeye giriş çıkışları kapattı. henüz bu sertlikte önlem almamış olan almanya'nın da önümüzdeki günlerde sokağa çıkma yasağı uygulamaya başlaması bekleniyor.

peki türkiye bu ciddiyette önlemlere ne zaman başvuracak?

italya, ispanya ve almanya'daki güncel durumu oralarda yaşayanlardan dinlemek isteyenler şu videoya bir göz atabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=l4hzjwlsiey
  • damacanaya sıcak bol köpüklü bir duş aldırdım sonra havluyla iyice kuruladım.
  • her gün 30 - 35 kişinin bulunduğu servis ile işe gidip geliyoruz. n'olacağımız belli değil. yurtdışı bağlantısı fazla olan bir şirkette çalışıyoruz. bulunduğum odada 3 kişiyiz. ben kimseyle temas etmeye çalışmasam da elbette ortak kullanılan tuvalet, yemekhane gibi yerlere girip çıkıyoruz. alkollü dezenfektan ve kolonya sürmekten artık ellerim çatlamaya başladı. sıkıntı büyük. söylenti ve dezenformasyon çok. evinde kalabilen evde çalışabilen kıymetini bilsin ve evinde otursun. bizim öyle bir şansımız yok şu an...
  • evde 4.gün
    her şey bok gibi, üniversitemi özledim, şehrimi özledim.