şükela:  tümü | bugün
  • merhaba, bildiğiniz üzere corona dolayısıyla hemen hemen herkes evine kapandı. birçoğumuz bu sebeple mağdur olmuş durumda. ben corona yayılmadan 1-2 ay kadar önce işimden olmuştum ve iş bulamadım. iş arayışlarım devam ederken virüs salgını patladı ve para kazanmam imkansız bir hal almaya başladı.

devletimiz paket maket bir şeyler açıkladı ama dinlediğim kadarıyla çok da işe yaramayan şeylerdi. hatta dinlerken yarısında sıkıldım. bankalarla ilgili bazı yaptırımlar olacağı söylenmişti ama henüz o konu hakkında net bir bilgim yok.

benim şu an en büyük sorunum bankaya olan kredi kartı borcum. ha çok bir şey de değil ama gelirim olmadığı için büyük bir sorun haline geliyor. annemi ve babamı düşünmek zorundayım ve bu sebeple hiç dışarı çıkmıyorum. elim kolum bağlandığı şu günlerde bankadan mesaj geldi, "şu şu borcunuzun ödeme tarihi gelmiştir bla bla bla" diye. hani yardımcı olunuyordu? daha ilk günden sıkıştırmaya başladılar bile. hani ötelemeler yapılacaktı? ben mi yanlış hatırlıyorum?

bu konularla alakalı fikir vermek isteyen, bilgi sahibi arkadaşların beni yeşillendirmesini rica ediyorum. ufacık borç yüzünden aptal aptal sorunlar yaşamak istemiyorum.

bu başlık sayesinde belki bu tarz durumlar yaşayan ve mağdur olan insanları da bilgilendirmiş oluruz.
  • ben de benzer bir durumdan muzdaribim. farklı bir iş için işimden ayrılmıştım fakat yeni işim de olmadan işsiz bir şekilde ortada kaldım. salgın da en az 2 ay daha devam edecek gibi görünüyor. işsizlik maaşı vs gibi yardımları almak için işten çıkarılmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. bilgisi olanlar aydınlatırsa çok güzel olur.