şükela:  tümü | bugün
 • bu corona virüsü ne zaman bitecek aklım almıyor, kimi diyor 1 ay kimi 3 ay, kimi diyor hiç bitmez..hayatımızda kimilerimiz öyle kritik noktalardayız ki şuan da, bu sorunun cevabına ihtiyacımız var.. kafamda deli sorular.
 • büyük ihtimal türkiye için 3 ay, tüm dünya için ekim. çünkü virüs de bizi tanımıyor ve bizi öldürmek istemiyor, bizimle yaşamayı öğrenecek ve biz de diğer virüsler, uçuk yapan vs gibi onunla yaşamayı öğreneceğiz.
  o zamana kadar geçecek sürede yaşlıları koruyalım kendimizi koruyalım(çünkü ciğerlerde sıkıntı bırakıyor virüs) ve de sağlık sisteminin çökmesine engel olalım yeterli.

  zaten virüs sonrası ekonomik olarak herkes sikişte olacağı için arter cod19 gibi binlerce belgesel, makale, yazı vs çıkacak onlarla da bir altı ay ilgilensek 2021 haziran gibi her şeyi unutup kız/erkek arkadaşınızla o erkek/kıza neden selam verdin kavgası yapabilirsiniz :)
 • nihayetinde bitecektir, bitecektir de salgın çığrından çıktığı için eninde sonunda birey birey nemanlanmadan bitmemiş olacaktır tabii.
  (bkz: doğal seçilim/#103632266)

  elbette ki kuvvetli bir tedavi yönteminin ve aşının olabildiğince kısa bir sürede bulunması gibi etkenler durumu doğal seçilim yolundan çıkaracaktır.
 • birçok virüs gibi o da birkaç mutasyondan sonra insan vücuduna uyumlu hale gelecek ve gribal enfeksiyondan daha tehlikeli olmayacak.. ve evet bu virüs bir şekilde hepimize dönemsel olarak bulaşacak.
  önemli olan şu an bulaşmaması çünkü şu anki özellikleriyle tehlikeli..
 • sanki hiç bitmeyecek gibi duruyor var ya... ya bu işin verem gibi falan ilacı, aşısı bulunacak ya da bu kaos düzene alışmaya başlayacağız.