şükela:  tümü | bugün
  • düğünü iptal ettik, işi oda nikahına döndürdük, en az 35 bin lira masraftan kurtuldum.

kız tarafı ile konuşurken gayet üzgün bir ifade takınıyorum, ama akşamları evin bahçesinde tek başıma halay çekiyorum.
    corona’nın getirdiği tek güzel şey bu oldu sanırım*

tey tey teeyyyy....
  • 1 ağustosta düğünüm var. herşey hazır. sadece koronadan izin bekliyoruz.
  • psikolojim.

son bir kaç aydır zorlu bir süreçten geçiyordum. hah dedim, bahar gelir, çiçekler açar, dağ yürüyüşüydü, kamptı, denizdi derken azıcık sosyalleşir kendime gelirim diyordum. gerçekten de bahar döneminden umudum çok yüksekti.

başka zamana kaldı artık. umarım yazın bu hayallerimi gerçekleştirebilirim. kendine iyi bak psikolojim.
  • sevgilimle görüşmek.
    karımla aynı evde karantinadayken doğru dürüst mesajlaşamıyoruz bile.
  • esimi hollandaya aldirmak... dun oturum vizesi cikti ama konsolosluklar kapali, ucaklar iptal... ben de gidemiyorum. ayri dustuk sozluk :/
  • karıma ve çocuklarıma sarılmak. cov19 tanısı pozitif olarak karantinadayım. bırak sarılmayı görmeme dahi izin yok. inşallah en kısa zamanda yeneceğim bu virüsü.

düzenleme: öncelikle mesajlar için teşekkür ederim. bazı sorular var; nerden kaptığımı bilmiyorum, toplu taşıma kullanmadan işten eve, evden işe.
    22 mart akşamı ateşim yükseldi bir kaç ilaç ve ılık duş ile 36.5 düşürdüm ama uzun bir gece oldu. sabah gidip rapor alayım dedim, hiç bir semptom olmamasına rağmen akciğer tomogrofisinde sorun olduğu görüldü ve derhal karantinaya aldılar. o kadar ki pazartesden beri aynı pantolonu giyiyorum.
    semptomlar genelde ateş boğaz ağrısı öksürük nefes darlığı falan olması gerekirken bende hiç biri yoktu. hatta hastanede virüslü virüslü beni radyolojiye gönderdiler iki kere. tomogrofide bir anormallik görüp örnek alıp il sağlık müd gönderildi.
    neyse ayrıntılar için ayrıca başlık açıp, gün gün neler oldu anlatırım.
  • yıllardır beklediğim hayal ettiğim şeyi belirsiz bir süre ertelemek zorundayım.
    8 yıldır bir bebek sahibi olmayı istiyorduk. defalarca tüp bebek denedik ve hep olumsuz sonuçlandı. en son bu ocak ayında denendi ve olumsuz çıktı ve doktorumuz hiç ara vermeden tekrar deneyelim dedi. hiç düşünmeden tamam dedim.
    ve bu sefer oldu sözlük inanabiliyor musun. ilk defa bizim bir embriyomuz oldu. sadece sekiz hücresi var ve beni bekliyor orada -196 derecede beni bekliyor.
    ve ben ona kavuşmayı öyle çok istiyorum ki. onu görmedim tanımadım ama o kadar çok özlüyorum ki bunu anlatamam.
    şimdi çocuğu olmayanlar belki bunu saçma görür ama çocuğu olanlar düşünsünler bir kere yavrunuzu görmeniz belirsiz bir süre erteleniyor ve bu sizin suçunuz değil.
    ne olacak belli değil. nasıl olacak belli değil.
    o sağlıklı olsun güvenli bir dünyaya doğsun da ben beklerim sabrederim.
    şimdi elimizdeki çocuklara ülkemdeki çocuklara sahip olma onlara sağlıklı gelecek bırakmaya çalışma zamanı.
    bir sağlıkçı olarak yaşayan insanları kaybetmeme, insanların sevdiklerinden ayrılmaması için mücadele zamanı.
    inşallah her şey bitince herkes güvende olunca biz de hasret çektiğimize kavuşuruz.
  • (bkz: sarılmak)

bittiğinde herkese sımsıkı sarılacağım.
  • hayatı yaşamayı erteliyoruz şuan ötesi yok.
  • küçük bi sahil kasabasına yanıma telefon melefon almadan gidip siktiri boktan leş bi otelde ucuza kalıp, gece limana gidip yanıma da bir iki bira alıp takılacaktım, 2-3 gün kafa dinleyecektim amk neyse başka bahara artık (ölmezsem).