• maskeyi eldiveni takıp metrobüse binip işe gitmek. bu salgın bitmeyecek arkadaşlar, sadece ilerlemesi durdu diyip hepimizi sokağa çıkmaya davet edecekler. çünkü 3. ayımızda ekonomimiz baya bir eğlenceli hale gelmiş olacak.
  • başka salgınlara hazırlıklı olmak.
  • haftalar hatta aylar süren izolasyondan sonra sırt üstü çimenlere uzanıp güneşleneceğim. akşamına da içerek kutlayacağım. en anlamlı "sağlığımıza" dilekli kadeh kaldırmayı içerecek *
  • çin’i kısırlaştırmak
  • erdoğan ve tüm akp kurmaylarının ortaya çıkıp virüsü nasıl yendiklerine ilişkin açıklamalarını dinlemek.

siz ne zannediyorsunuz?
  • eve gidip güzel bir duş alıp günlerce uyuyacağım.
    not: acil servis
  • köpeğimi uzunca bir yürüyüşe çıkarmak, sanırım en çok istediğim şey şu an. her yemeğini yedikten sonra “hadi çişe çıkmıyor muyuz?” dercesine yüzüme bakıp sağa sola zıplamaya başlıyor ve her seferinde “çıkamayız annecim, korona var. bi’ süre çiş pediyle yetinmek zorundasın...” diye uzunca bi’ dil döküyorum. anlamıyor tabii ki, uzun süre kıçını başını sallaya sallaya kapıya gidip gidip geliyor. bazen dayanamayıp apartmanın otoparkına indiriyorum, bazen çiş pediyle idare ediyor. terası temizledim, saksıları yere indirdim bu süreçte ama yetmiyor. özgürce takılmak istiyor hayvan, olmuyor.

evde kalmak değil de sanırım en çok bu dokunuyor bana. her şey bittiğinde yürümekten yoruluncaya kadar dolaştırmak istiyorum onu. her izi takip etsin, her çiçeği koklasın, her köpeğe kuyruk sallasın istiyorum.
  • salgının daha sonra yeni ve daha büyük dalgalar halinde yeniden gelebileceğini öngörerek önlemler almaktır.
  • sıkı sıkı anneme, babama, yeğenlerime sarılıp öpeceğim. saat başı öpmelerimi, taılmalarımızı çok özledim bee!
    -yanımdalar ama dokunamıyorum, çok saçma!
  • moda sahile yayilip dostlarla bira içmek.
    en basit aktiviteydi benim icin ama nasil özledim.
hesabın var mı? giriş yap