şükela:  tümü | bugün
  • corona bildiğimiz gibi direkt akciğerlere etki eden bir virüs. bu yüzden kronik hastalar ve yaşlılar kadar sigara içenler de tehlike altında. 22 yaşında bir bireyim ve 6 senedir sigara içiyorum. gelin el ele verelim ve şu lanet coronayı avantaja dönüştürelim. bu başlık altında sigara denen illetten kurtulalım ve şu lanet hastalığı aşalım. ben buraya günlük olarak içip içmediğimi, içtiysem kaç tane ve ne zaman içtiğimi dürüstçe yazacağım. aynı şeyi sizin de yapmanızı istiyorum. gelin birbirimize destek olalım.
    "27 mart 2020 saat 02.31 sigarayı bıraktım."
  • 4 mart günü sigarayı bırakıp, aşırı stres ile geçen gün tekrar başladım. bir işi doğru yaptığımı göremeden ölüp gideceğim sanırım.(bkz: corona sayesinde sigaraya başlayanlar)
  • sigarayı bıraktığım doğru ancak buna sebep corona dersek durum ilginçleşmektedir. şöyle ki;

17 ocak 2020 tarihinde öksürük ve hapşırık şikayetleri ile aile hekimine gittim. ateşim de vardı, hatta nefes darlığına benzer garip bir boğaz yanması da vardı belirtiler arasında. hasta iken hep yaptığım gibi sigara içmediğim 3 günün ertesinde kendimi biraz iyi hissedip bir sigara yaktım. korkunç bir boğaz yanması ve kalp krizi benzeri bir taşikardi (2 -3 saat uzanmak zorunda kaldım) neticesinde lanet olsun atom mühendisliğine diyerek sigara içmemeye karar verdim.

kendi kendime telkin yöntemini kullanarak sigarayı bırakmadığımı, sadece ara verdiğimi eşim dahil etrafımdaki insanlara yeri geldikçe söyledim. ben dahil herkes bir süre sonra başlayacağımı düşünüyordu ancak 27 mart 2020 itibariyle halen başlamadım ve canım da istemiyor. zaman ne getirir bilinmez şüphesiz fakat şu ortamda sigaraya başlamanın mantıklı olmadığını düşünüyorum, dolayısıyla uzunca bir süre daha içmek istemiyorum.

sanırım sigarayı bıraktım evet.