şükela:  tümü | bugün
 • covid bittiğinde hayat normale dönüp mekanlar açıldığında oluşmasını beklediğim gaz sıkışmasıdır. bu dönemde insanlar sosyalleşemedi oturup bir kahve bile içemedi gidip bir bira içip müzik dinleyemedi veya mekanlarda yeni insanlarla tanışamadı , haliyle sevgili yapamadı veya kısıtlı olarak online olarak sevgili yaptı sevişemedi veya az sevişebildi vs. uzar gider bu kısacası her şey normale dönünce mekanlar full , adrenalin yüksek , libido tavan, sex ateşleri yüksek bir dönem oluşacaktır. not : mekan açmayı düşünenler ve manitacılık peşinde koşacaklar bu dönemi beklesin ve iyi değerlendirsin. haydi hayırlı işler.
 • kesinlikle olacaktır. sosyalleşme üst düzeye çıkacak evde durmak sorgulanmaya başlanacaktır.
 • covid-19 öyle zannedildiği gibi bir günde bitmeyeceği için fark edilmeyecek durumdur. eski hayata dönmek aylar hatta yılı bulabilir. insanların psikolojisi o kadar farklı bir yöne kaydı ki dizi film izlediğimde yakınlaşma sahneleri gördüğümde lan korona var amk diyorum. bazen de eski günlerde otobüs vs. kullandıktan sonra elimi yıkamadan takıldığım günler aklıma gelince iyice hayret ediyorum.
 • aşağılık insanoğlu herşeye alışır demiş dosto abimiz. sosyalleşme patlaması falan olmayacak çocuklar. yavaş yavaş yalnızlığınıza alışsanız iyi olur.
 • arabaya toplayıp 5 kişiyi, 2 bira 1 sigara ile katilacağim eylemdir.
  (bkz: çamdibi) (bkz: doğan slx)

  simdiden edit: yav her turlu covid basliginda hersey degisti, gecse bile hersey şöyle farklı olur boyle farkli olur hebele hübele diye tespit kasan arkadaşlara bakmayin siz. elbette insanlar yığılacak sokaklara sosyallesecekler. bi kac senelik bi pandemi ortaminda bile bunlar tespit sıçar olmuş:ddd pezevenk 14. yuzyılda kara ölüme denk geldiginde insanlik yok olacak yada katiyen bundan sonra hic bisey normal olmayacak falan derdi herhalde. yapmayin etmeyin arkadaslar insanoğlu bi sekilde bu yillara geldi bundan sonrasinada gelir.
 • yalan. alışkanlıklarımız değişecek. birine dokunurken bile ekstra dikkatli olucaz. nüfusumuz böylece azalacak.
 • covid bittiginde , o gitmek istediğiniz otellerin, barların, kuafor salonlarının kaçı ayakta kalacak?
  ayakta kalan yerler, borçlarını ödeyebilmek ve kâra geçmek için bu hizmeti size kaç liraya verebilecek?

  insanlarda bu pahalı hizmeti satın alabilecek para kalacak mi?

  kaymak tabaka zaten su an da bu hizmetleri alıyor. burda alamasalar gider yurtdışında alırlar. ama ücretli çalışan insanların bu tarz taleplerinde, en fazla ilk bir kaçta hafta yoğunluk yaşanır, sonra gene sükun olur.

  her zamanki gibi zaten parası olan eğlenir, parası olmayan gene. halk ekmek kuyruğuna devam eder.
 • muhtemelen olmayacaktır. insanlar zihnen ve ruhen de birbirlerinden bir miktar uzaklaşmıştır. çok uzun yıllara yayılmış arkadaşlıklar ile çekirdek aile ilişkileri dışında aradığımızı koyduğumuz yerde bulamayacağız muhtemelen.
 • millet en yakın arkadaşıyla hatta sevgilisiyle bile doğru düzgün görüşemiyor. insanlar iyice birbirinden uzaklaştı, ayrıca bu corona'nın da hiç biteceği yok gibi duruyor. o yüzden şu an için çok pembe bir tablo çizmeye gerek yok. bu süreç geçtiği zaman insanların zihnen ve bedenen rehabilite olmaları için de belli bir süre gerekecek.