şükela:  tümü | bugün
 • bu süreçte insanlara psikolojik destek verilmemesinin sonucu.

  "umreden döndükten sonra hastanede gözetim altına alınan, daha sonra evinde izolasyona gönderilen 64 yaşındaki siyami kuş, intihar etti. corona şüphesi taşıyan yaşlı adamın izolasyon yaşamına dayanamadığı öne sürüldü.

  denizli'nin çivril ilçesin kızılcasögüt mahallesinde corona şüphesi nedeniyle kendini evine kapatan 64 yaşındaki siyami kuş intihar ederek yaşamına son verdi.

  umreden döndüğü öğrenilen siyami kuş'un yaklaşık bir hafta önce ambulansla evinden alınarak çivril devlet hastanesi'ne getirildiği ve burada kontrol altında tutulduğu öğrenildi. birkaç gün hastanede kaldıktan sonra siyami kuş'a evine gitmesi için izin verildi.

  evinde izole bir yaşam süren siyami kuş'a corona endişesi nedeni ile komşuları ve yakınlarının selam bile vermediği öğrenildi. yaşlı adamla zaman zaman bazı tanıdıklarının alay ettikleri de ileri sürüldü.

  yaşlı adam dün sabah evinin tavanına kendini iple asarak intihar etti. yakınları tarafından bulunan siyami kuş toprağa verildi."

  tanıdıkları alay etmiş bir de. hastalıklı bir toplumuz vesselam.
 • salak mısın . insan filmin sonunu merak eder
 • bir söz var: vebalıymışım gibi herkes benden kaçıyor... malum veba kadim zamanlarda milyonlarca insanı öldürmüş ve çok kötü şöhreti olan bir hastalık...
  bu söz doğrudur. hiv virüsü taşıyanlardan insanlar vebalıymış gibi kaçıyordu.
  şimdi corona eklendi listeye... ölüm sayısının dehşet verici boyutlara ulaşması, toplum genelinde korku imparatorluğu oluşturdu. coronalı bir hastadan toplumun kaçarken, coronalı hastanın psikolojisini düşünmek bile istemiyorum. herkes bunu kaldıramaz, nitekim bu 64 yaşındaki vatandaş da kaldıramamış.
  islamiyete göre intihar etmek büyük günah olmasına rağmen kendi hayatına son vermesi oldukça üzücü...
  gerçekte, salgın bilindiği halde bu insanları göz göre göre umreye gönderenler asıl suçlu... ama tabii her zamanki pişkin davranıyorlar ve kendilerine toz kondurmuyorlar.
 • neden olanların şuan ne düşündüğünü merak ettiğim durum.

  rahat uyuyabildiler mi acaba?