şükela:  tümü | bugün
 • corona testi için eminönü içlerinde merdiven altı test yapan gayri resmî üç kliniğimiz 724 tl’den işlemlere başlamıştır. ayrı bir birimimiz daha var o da yunanistan’a kaçak mülteci yollama lojistiğimiz ama o adamımız yakalandı şimdilik durdurduk. irtibat no: k e r i z s i l k e l e m e
 • ülkede yapan sağlık kurumu yok. imkan var mı bilmiyorum ama yapan yok.

  üstüne üstlük doktora gidip kan tahlili bile yaptırmak istediğinizde kem küm ediyorlar.
 • su an moskova uçağındayım. istanbul’a gidiyoruz ve kimse korunmuyor. bu testi nasıl yaptıracağız bilenler yesillendirsin be.
 • türkiye'de corona testi:

  d: öksürün
  h: öhe öhö puaah
  d: hmm... böyle yolda giderken birden düşüp bayılma falan var mı?
  h: yok
  d: e tamam nurofen yazıyorum, geçmiş olsun. corona negatif.
 • testin yaptırması çok pahalı olduğu için diğer keyfi sağlık kontrol testleri gibi özel sağlık sigortası tarafından karşılanmayan test.
  şüpheli konumundaysanız, karşılıyor.
  acaba bende korona var mı gidip test yaptırıyım derseniz, ücret tahsil edilir.
 • güzide ülkem, milyonda 19 kişiyi test ediyormus. samanlıkta iğne aramak daha efektif bir yöntem olabilir bunun yanında

  kaynak
 • kendisine veya çevresine bu test yapılan kimse var mı ?
  hastaneye 2 tane hasta götürdüm ikisinde de tüm belirtiler vardı. yurtdışı bağlantı dahil. birine akciğer filmi çekildi diğerine influenza testi yapıldı. ikisi de corona testi yapılmadan eve yollandı.

  tanım: zümrüdü anka gibi tanrı gibi bir şey. herkes var diyor ama gören yok.
 • her ülkenin hastaneye corona şüphesi ile başvuru yapanlar için yaptığı test. ülkemizde az olduğu konuşuluyor ama başvuru az. 1 milyon kişi başvursa, 1 milyon test yapılır.
 • bugün sağlık bakanının; semptomlardan birini ya da birkaçını gösteren hastaların hepsine test uygulanıyor sözlerini dinledikten sonra, birkaç saat önce konunun öznesi olmuş birisi olarak gözlemlerimi anlatmak isterim.

  dün başlayan kuru öksürük, sonrasında bugün sabahtan ateş de yükselince (38 derece) işten izin alıp sağlık ocağına gittim, oradan da bekletmeden şişli eftal'e sevk edildim. acil kapısından kayıt açtırıp beklememi söylediler.

  bu arada acilin içinin ana baba günü olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım. acillerin polikinliklerden kalabalık olmasına şaşırmıyorum zaten artık. hastaların çoğu test yaptırmak için gelmiş, ancak ilaç yazdırmaya gelen teyzeler de gördüm maalesef. hastanede sosyal mesafe önerilerini sallayan yok, biraz da hastane sistemi mecbur bırakıyor gibi insanları çok da kızamadım (tek doktor kapısının önünde sırası gelene sesleniliyor, insanlar kapıya yakın bir yerde durmak zorunda kalıyor).

  corona şüphesiyle gelenler yeşil alan (aciliyet seviyesi düşük hastalar) sırasından kayıt açtırıyorlar. bu alanda muayene eden tek doktor var, o da canhıraş çalışmasına rağmen sırayı eritemiyor, eritmesine de imkan yok. öyleki bu testi yapan istanbul avrupa yakasındaki iki hastaneden birinde, sadece tek doktor var, katlanarak artan vaka sayısında oraların halini hayal edemiyorum.

  neyse sırf benim gördüğüm, 2 saat içinde 60-65 hastayı muayene edip gönderdi doktor. içeri girdim, 30'larının başında hanım hanımcık bir doktor hızlıca muayene edip tomografiye gönderdi. tomografi çektirip yeniden doktorun odasına dönebildiğimde 1 buçuk saat daha geçmişti. tomografi temiz çıktı, doktorun söylediğine göre ya virüsü taşımıyorum, ya da taşıyorsam bile ciğerlere inmemiş, risk grubunda olmadığım için de test yapamıyormuş. sonuçta ateş düşürücü yazdı, kendi karantinanı uygula, ateşin düşmezse gelirsin deyip gönderdi. bekleyip görücez artık.

  sağlık bakanının söylediği gibi semptomları gösteren herkese test yapılıyor, gibi bir durum yok yani.
 • 1- elektif işleriniz için son bir ay içinde hastaneye gittiniz mi?
  a)evet
  b)hayır

  2- n97 veya ffp3 maske stokladınız mı?
  a)evet
  b)hayır

  3- sağlıkçı mısınız?
  a) hayır
  b) evet

  4- hastanelerden dezenfektan aşırdınız mı?
  a)evet
  b) hayır

  5- oytun erbaş/ yavuz dizdar sizce doğruları konuşuyor mu?
  a) evet
  b) hayır

  cevap anahtarı
  a’lar çoğunluktaysa korkarım en iyi ihtimalle mal, en kötü ihtimalle de has o.ospu çocuğusunuz.