şükela:  tümü | bugün
 • corona benzeri belirtiler göstererek bu virüse yakalandığını düşünen bir çok kişi var. bunlardan hastaneye başvuranların bir çoğu sözlükte ve diğer sosyal medya hesaplarında paylaşılan deneyimlerden gördüğümüz gibi test yapılmadan uğurlanıyor hastanelerden.

  bu test bedava yapan ve pandemi hastanaleri olarak ilan edilen devlet hastanalerinin listesi böyle sıralanıyor.

  sağlık bakanımız her ne kadar dün ateşi olan, öksüren nefes darlığı olan herkes başvurabilir dese de oraya başvuranların içinde hasta seçilerek belirli azınlıklar değerlendirilebiliyor. kaynak sıkıntıları var. bir kısım hasta da şu anda bu kaygıyı hissettikleri sağlık sorunları yaşamalarına rağmen, ilgili hastanelerin acillerinden düşen tıklım tıkışı görüntülerden kaygı duyarak ya corona değilsem bu sefer de kapar gelirim korkusuyla ne yapacağını bilemeden duruyor.

  fakat yine basına yansıyan haberlerde gördüğümüz kadarıyla ünlülerimizin ve çok zenginlerimizin öyle bir problemi yok. istedikleri anlarda hapşuruyorum diyerek teste ulaşabiliyorlar.

  bu başlıkta, farklı şehirlerde kendileri ya da yakınları için test yaptırmış yazarların deneyimlerini paylaşması güzel olur. ilgili kamu hastanelerine ulaşamayan ulaşsa bile test yapılmadan gönderilen kesimlerin de acil durumlarda başvurabilecekler diğer yerleri öğrenmeleri yerinde olur.

  deneyim sahibi arkadaşlar hangi şehirde, hangi özel hastane ya da kliniklerde ve kac paraya bunu yaptırdıklarını paylaşırsalar bu teste ulaşmak isteyen ama nereye başvuracağını da bilemeyen kesimler için bir liste oluşturulmuş olur.
 • kendisinden şüphesi olan gitsin yaptırsın kardeşim

  olay sadece evde kal demekle olmuyor.