şükela:  tümü | bugün
  • sanıyorumki bu virüsü 2 ay önce ailece geçirdik haytımda ilk defa 10 gün düşmeyen 40 derece ateşle karşılaştım doktorlar film tomografi gibi ileri tetkiklerle hastalığıma sebep olan mikrobu bulamadılar ama var olsunlar işini şansa bırakmayıp çok iyi bir tedavi ile tam 28. gün sağlığımı kavuştum, bana konulan teşhis zature idi ama sebep olan mikrop bulunamadı.
    belirtilerim.
    ilk 4 gün sadece 40 derece üzerin yüksek ateş
    4-10 gün arası yüksek ateşle birlikte kuru öksürük
    10-16 gün arası tedaviler sonucu ateş kontrol altına alındı fakat kuru öksürükle beraber orta derecede derecede darlığı.
    16-20 gün arası azalan öksürük ve çok hafif nefes darlığı
    20-24 gün arası kendimi iyi hissetsemde tomografide tam iyileşme görülmediğinden tedavi devam.
    28. gün hastalığı atlattım fakat çok hafif ve rahatsız edici olsmasada öksürük 1 hafta daha devam etti
    aynı dönem tüm ailemde benzer belirtilerle daha önce hiç karşılaşmadığımız bir hastalıkla savaştık ve çok şükür sağlığımıza kavuştuk. koronamı değilmi herhangibi bir test yaptırmadım fakat aile fertlerine hızla bulaşmasından ve ağır seyrinden bir virüs bağlantılı hastalık yaşadığımız kesin.
    düzeltme : aile ferlerin de 0-10 yaş arası çocuklarımız bize göre çok hafif atlatsalarda aynı şekilde daha önceki hastalıklarına göre çok farklı ve daha ağır bir süreçten geçtiler.

2. düzeltme : bir imla kural hatası yakaladığında kendisini atomu parçalamış sananlar iş başında hadi bakim başka kapıya egonuzu başka yerde tatmin edin ben burada dil bilgisi dersi vermiyorum yaşadıklarımı belki birilerine faydası olur diye paylaşıyorum. o kadar dil bilgisine düşkünseniz bakınızki özel isimlerin büyük harfle başlaması gerekirken ekşide yazamıyoruz demek ne yapmanız gerekiyor ekşi sözlükten siktir olup gitmeniz gerekiyor.
    3. düzeltme bir arkadaşımız benzer rahatsızlıkları aralık ortasında yaşadığını yazmış bende enabıza baktım ve ilk zature teşhisinin 14 aralıkta koyulduğunu gördüm, ayrıca ciğerlerimde leke görüldüğü söylendi ve geçmemesi sebebi ile tomografi de istendi bu süreçte arkadaşımızla benzer korkuları yaşadık.
  • onu bilmem de türkçe bilmiyor olabilirsin.
  • aralik ayının ortasıydı. 3 haftanın ikisinde 39-40 derece ateşle, tam 4 kez gogus hastalıklarına gittim. bitmeyen öksürük nöbetleri ve gece uykusuzluk halleri de cabasi.

iki kez röntgen ve bt çekildi. kan ve idrar tahlilleri sonucunda hicbir tani konulmadan 3 doz antibiyotik tedavisi gördüm.

hatta ciğerimde leke gördüklerini söyleyip 3 gun de korku ile yaşamama sebep olan bu hastalığın adı corona olabilir bence de.