• bir avm'ye gidip kudurmuş gibi her kitabı, dergiyi ellemek, hunharca kıyafet denemek, makyaj malzemelerinin, kremlerin serumların tester'larını mıncıklamak, parfüm sıkınmak, her yeri ellemek, marketlerdeki yumoşları, deterjanları tek tek koklamak.
    sosyete pazarına gidip tezgahları karıştırmak, sütyenleri avuçlamak, donları kasık hizasına tutup gererek bu bana olur mu diye düşünmek. simit yiyip çay içmek.
    öyle inek gibi boş boş dolanmak.
  • öğrencilerim..
    okulum..
    kapısına kilit vurup çıktığım evim..

kilometrelerce uzakta, dağın başında, yolları barikatlı okulumu nasıl özledim nasıl..
    istisnasız her sabah yağmur çamur bile olsa kapı girişinde bekleyen “gud mornik ayşi tiçır”diyen kuzularımı, okul ziline halay ve erik dalı bağlayıp dans edip eğlenmelerimizi, “ayşe tiçır ben çalıkuşu diye bi roman okumuşum, aynı sizi anlatıyor vallah”diyen esra’mı ayrı, yaz tatilinde mevsimlik işçi olarak gittikleri giresun’dan dönüşte ceplerine fındık doldurup bana getiren, erken yaşta büyümek zorunda kalan ama yüzlerinden gülümseme asla eksik olmayan yavrularımı ayrı, “örtmenim yaa bi kez sarılsam nolur ki vallah korona neyin olmamışım haa” diyen sorhin’imi ayrı, “hocam siz gitmeyin bizim evde kalın, biz size bakarız sıkılırsanız dereye götürürüm sizi” diyen taybet’imi ayrı ,soğuk günlerde çorba yapıp içtiğimiz küçücük öğretmenler odasını ayrı özledim..
    görüşmeye gelip “müdür bey çavayy?? bah benim turkçi zayıf. sıkıntı var? he varsa bena söliyiciğsin” diye halimi hatrımı soran senelerin eskitemediği asırlık muhtar emmiyi bile özledim..

size söz kuzularım okul açılsın ilk gün doyasıya hepinize tek tek sarılacağım.
    hepinizi ayrı ayrı içime çeke çeke öpeceğim..
    yarın biraz buruk geçecek.. sizden ayrı ne bileyim böyle eksik işte.
    çok eksik be çocuklar.. olsun.
    bak size söz;
    o gün gelsin yine okulun ziline müzik bağlayıp en güzelinden en yüksek seslisinden bayram gibi kutlama yapacağız.!!
    size söz yine baharlar gelecek..
    size söz güzel günler göreceğiz çocuklar !!
    güneşli günler !!
  • dokunmak ulan, rahat rahat, çekinmeden korkmadan her boka dokunmak!
  • annemdir, insanların elektriği ve gazı kesilmesin diye çalışıyorum ve virüse yakalanma riskine maruz kalıyorum. annemin yaşı 60 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı var, o yüzden yanına gidip onu göremiyorum. evinizde kalın lütfen.
  • deli danalar gibi yurumek. kulaga kulaklik takip her yere yuruyerek gitmek, boyle 3 degil 5 degil 15 km yurumek, ayaklar zonklayana kadar yurumek sonra biraz daha yurumek...
    sevdiklerime sarilmak. boyle kutur kutur sarilmak ama, kemik kiran stayla sarilmak. boyle cirk diye arada vakum olusturacak, ayrilirken plop diye ses gelecek.
    bara gidip canli muzik dinleyip bira icmeyi de ozledim ama o daha bu kadar burnumda tutmuyor.
    baska da bir sey yok zaten, evi ve kocayi cok iyi secmisim, nazar degmesin tu tu tu.
  • maskesiz dolaşmak...
  • öyle çok ekstrem bir şey değil. arkadaşlarla oturup bir iki bir şey içtiğimiz izbe cafelerdeki günlere hasret kaldık.
  • para kazanmak.
    zira bu sıralar sadece harcıyoruz. bunun dışında kalan her bir mesele sıradan.
  • kendi isteğimle evde kalmak.
  • güvende hissetmeyi özledim.
hesabın var mı? giriş yap