şükela:  tümü | bugün
  • edit: amaç halkı paniğe sokmak değil. sanırım hastalık zaten bütün illerimize yayıldı. amaç #evdekal

teyitli vefat ve hasta haberlerinden anlaşılan iller:

ankara (vefat)
    antalya (vefat)
    afyon
    artvin
    balıkesir (vefat)
    batman
    bursa (vefat)
    çanakkale (vefat)
    çorum (vefat)
    denizli
    diyarbakır (vefat)
    giresun
    gümüşhane
    ısparta
    istanbul (vefat)
    izmir
    kars
    kayseri (vefat)
    karaman
    kocaeli
    konya
    kilis
    mardin
    malatya (vefat)
    muğla (vefat)
    muş
    ordu
    rize (vefat)
    sakarya
    samsun
    tokat (vefat)
    tekirdağ (vefat)
    trabzon (vefat)
    uşak (vefat)
    van
    zonguldak (vefat)

teyitli illeri ekleyeceğim.

edit: bilgisi olan varsa lütfen vefat ya da hasta durumunu ve ili göndersin, gelenleri ekliyorum.
  • kaynak belirtilmedikçe pek bir anlam teşkil etmeyen iller listesidir.

kaynak rica ediyorum.

edi: mesela izmir' de olduğunu gayet net biliyoruz. ama listede yok. niye acaba?
    bu arada arkadaşlar tabi ki illeri öğrenmek bir şey değiştirmeyecek. ama merak ediyor insan.
  • ankara, çorum, yozgat, istanbul ne fark eder ? ben anlamıyorum bu illeri öğrenince elinize ne geçecek ?
  • teyitli ya da teyitsiz ne fark eder... falanca ilde yok diye düşünmek bildiğin mallıktır!
  • konya'da herkes eğitim araştırma ve beyhekim hastanelerinde karantinaların ve hastaların olduğunu söylüyor. bunlar mahalle dedikodusu seviyesindeki söylentiler ama onlarca kişi söyleyince insan tırsıyor işte.
  • şu an her ilde görülebilme ihtimali vardır. bazı illerde test imkanı hiç yok...
  • izmir, çeşme.

denizli, 61 yaşındaki banka çalışanı diyorlar ama kaynak dedikodu ağı olduğu için doğru olmayabilir.

bir diğeri eskişehir ismetpaşa'dan fransa'dan gelmiş bir vatandaşımız var, hayatını kaybettiği söyleniyor- yine hemşeri dedikodu ağı kaynak.

yani güvenilir bir kaynak bulmak çok zor. her ilde bu kadar söylenti olduğunu düşünerek diyebilirim ki bu virüsün olmadığı şehir yok. ona göre kendinizi yaya yaya hayata devam etmeyi aklınızın ucundan geçirmeyin.

bakan çıkıp bugün dese şu şu iller, diğer çıkmayan illerdeki hasta sayısı iki haftada italya'yı geçer. kimse rehavete kapılmadan birlikte atlamak zorundayız.
  • edirne
  • wikipedia yı açıp bakmak varken kulaktan dolma bilgilerle hareker eden ve çoğunlukla panik sevici ruh hastalarının yazdığı başlıktır. wikipedia coronavirus türkiye

not: bu bilgi bile teyide muhtaç, anlık değil ve güncel değil. belkide veriler bi kaç gün geriden geliyordur ama panik yarattıkça tatmin olanlar burda masturbasyon yapsın bari. yeriniz belli olsun.
  • yengem adana yüreğir devlet hastanesinde. test sonucu pozitif.