• hayat gailesi içinde kaybolmuşken, corona duvarına çarpınca farkına vardığımız gerçeklerdir. mesela ben evde eşimle konuşmaya başladım, iyi bir insana benziyor..
  • ihtilal ve yokluk görmüş bir neslin şu an gözle görülmeyen bir virüsü çok siklemediklerini..
  • modern hayatta birçok kişinin dışardan hizmet olarak aldığı birçok şeyi karantina döneminde dışarıdan karşılayamayınca; ekmek yapmak, sebze meyve yetiştirmek, musluk tamir etmek, yogurt mayalamak, yemek yapmak, saç kesmek gibi işe yarar becerilerin ne kadar önemli olduğunu hatırladık.
  • cool zümrenin iş ciddiye binince kolonya şişesini gerekirse götüne bile sokacak olması
    ayyyy iğrenç kolonya kokuyooo
  • birilerinin ölümden nasıl da korktuğunu göstermiş oldu.
  • her şeye muktedir olduğunu sanan kibirli insanoğlunun hayatının aslında pamuk ipliğine bağlı olduğu gerçeği. düşünün ki daha küresel ısınmanın ve yarattığımız doğa tahribatının acı faturalarını ödemeye başlamadık, bu sorunların da gündeme geldiği bir dünya'da insanoğlunun yaşam serüveni büyük bir darbe almış olacak...
  • bu ülkede 50 yaş üzerine gerçekten laf anlatmak zor.

siyasi olarak bazen bazı partilere veya geçmişten bugüne siyasetçilere kızmışımdır ama o insanları şu an anlıyorum. bu insanlara bir şeyleri anlatmak her babayiğitin harcı değil.

mustafa kemal atatürk’ün değerini bir kez daha anladım. senki müthiş bir dehasın.

siz yeni nesil yaşlanınca böyle olmayın.

ayrıca yeni yetişen nesilinde bu yaşlı insanlarımıza göstermiş olduğu saygısızlığın sebebi de terbiye yoksunluğunu gösteriyor. bir insan yaşı da büyük ise her zaman saygıyı hakeder. tabiki yukarıda bende eleştiriyorum ama saygısızca davranışlarda bulunmuyorum çünkü hepsi anamız babamız birilerimizin anası babası ve dahası bazı yerde bilmediğinden ve yaşından ötürü oluyor.

sosyal medya için dalga geçtiğiniz o yaşlı insanlar sizi veya babanızı büyütmek için neler yaptı da siz rahat hayat sürüyorsunuz. yapmasa dahi saygısızlık yapılmaz.
  • işe gitme derdi olmadan, bilgisayar, telefon, kitap ve yeterli derecede gıda stoku ile gayet mutlu olabiliyormuşum.
  • garibana ateşin çıksın, godomana saat başı
  • alkolün çok da kötü bişey olmadığı.
hesabın var mı? giriş yap