şükela:  tümü | bugün
145 entry daha
  • yolda karşılaştığımda selam vermek istemediğim insanların beni tanıyamaması.
  • temizlik, titizlik.
    oh mis gibi valla bu yönü. insanlar önceden bana manyak mısın obsesif misin, benim şişemden de mi içmeyeceksin, sen de elini sürüyorsun zaten, benim ağzımda bok mu var, az koparayım mı sana gibi saçma salak iğrenç mide bulandırıcı şeyleri rahatlıkla soruyordu. şimdi corona diyip her türlü pisliği bertaraf ediyorum. elimde dezenfektanla pıst pıst bütün pisliklerden arınıyorum. sonunda beee...
    demek ki ben obsesif değilmişim sizler pismişsiniz.
  • doğanın intikamıdır. insanoğlunun yıllardır durmaksızın süren tahribatina küçük bir selam cakmadir. insanlar gelir gecer. oysa doga yansa da yıkılsa da bizden daha güçlüdür. saygı duymayi öğrenmedikçe de bu böyle sürecek. insanoglu sanki butun doga ve bizim dışımızdaki canlılar bize hizmet etmek zorundaymış gibi düşünmekten vaz geçene dek...
  • gitmek istemediğim her yere karantinadayım diyorum
  • ofiste çalışmanın gerekliliğine olan batıl inancı sarsması.
  • özellikle belli alanlarda evden çok rahat çalışılabileceğini uygulamalı olarak göstermiştir.
    bunun yanında bazı alanlarda arada binlerce hatta on binlerce km varken dahi çalışılabileceğini de göstermiştir.

şehirlerin trafiğine azımsanmayacak etkisi olan iş servislerin azalması da iyi taraflarından biridir.
  • ilk kez ve son kez göreceğim kişilerle tensel temastan imtina eden biri olarak tokalaşarak selamlaşmayı kesme işi bana en yarayan kısım oldu.
  • la biride yazmamış tokalaşma bitti diye..

tokalaşmıyoruz bundan iyi bir şey var mı.

en gereksiz hareketlerden biriydi amk. keske yok olsa tamamen.
  • herkese yemek, ekmek yapmayı öğretti bu küçük berbat şey.
  • bayram ziyaretlerinin çekirdek aile ile sınırlı kalması.
    gereksiz kurum olan akrabalığın, corona sebebiyle sosyal mesafe adı altıyla ışık yılı mesafesi koyabilmek.
    gitmek durumunda kalırsam şayet dışarda bir mekana, sosyal mesafe sayesinde burun buruna göte göte oturmamak.
    düğünlere gitmemek.
    temizlik...
    aslında maske kullanımı dışındaki hijyen ve sosyal mesafe kuralları harika.
264 entry daha