• bu sene ramazan ayının araya kaynaması. inanılmaz iyi geldi. iftarmış bilmem meymiş menüymüş alkole karışanmış falan fıstık hiç denk gelmedi süper oldu.
  • insan görmüyorum daha nolsun
  • en pasaklı insanın bile el yıkama alışkanlığı geliştirmesi.
  • kendi açımdan “ya keşke şu hocadan eğitim alabilsem” dediğim tüm hocalardan online eğitim sayesinde eğitim alabildim:) normal şartlarda bu eğitimler uzun ve şehir dışında bunun için benim ne zamanım olurdu ne de imkanım covid sağolsun imkansızı imkanlı hale getirdi.
    zaman desen hiç bitmiyor...
  • gereksiz insanlardan uzak kalmaktır.
  • gelecekte yaşamımıza etki edecek olumlu yanları:

-çoğunlukla ödemeyi kartla geçmeye mırın kırın edenlerin artık edememesi.
    -çoğunlukla ödemeyi hem kartla ve 1 tl altına çekim yapmayanların 80 kuruşu bile çekmesi.
    -tokuşturmalı selamlaşmaların bitmesi (yine başlar tabii salgın bitince) ben el sıkışmayı bile sevmem.
    -maske kültürü: tamamen koruyup korumadığını bilmesem de en azından bazı insanlarda grip v.b hastalık durumunda maske takma alışkanlığı ve toplu taşıma taşımada kapalı yerlerde mevsimsel hastalık dönemlerinde, alerji v.b den korunma gibi maskenin faydası açısından göz önünde bulundurulması.
    - örgün eğitimde uzaktan olabilecek ders sayılarının artması.
    -ve son olarak belki, kişisel alan diye bir şey olduğunun daha çok farkına varılması ve ona göre yaklaşımda bulunulması.
  • herkesin kendi sarmayı öğrenmesi.
  • sağa sola hark hurk tükürüp balgam atan yaratıklar görmemek.
  • kadıköy'de ayda yılda bir yolda gördüğün, sırf yanındakine "ben herkesi tanıyorum" havası atan salakların sarılmalarından kurtulduk.
hesabın var mı? giriş yap