• 40 yaşın üzerindekilerin yaşını mahkeme kararı ile küçültmek.
  • kılıçdaroğlu'ndan yardım isteyin. vaka oranı %25'de kalacaktır.
  • alkolden ötv’yi kaldırın millet dışını kolonya ile içini rakı ile dezenfekte etsin.

not: alkol kullanmıyorum.
  • eger hastaysaniz oksure oksure acile gitmeyin. yurtisinda protokol koronadan supheleniyorsaniz hastaneye haber veriyorsunuz. ya onlar hazirlikli gelip sizi aliyor, ya da sizi hastanenin icinde ayrilmis bir yerde karsiliyorlar. arayip sorun salya sumuk hastaneye gitmeden once. miletin hayatini kurtarirsiniz.

normalde siradisi degil ama kolay kolay da aklsa gelecek bisey degil.

ha bir de, dunyanin sicak yerlerinde de korona var, bakiniz singapur, bakiniz florida. sicaga guvenmeyin.
  • herkes kendini dalış tüpüne bağlasın. metroya metrobüse falan sırtımızda kendi oksijenimizle binelim. hem kimse kimsenin oksijenine salça olmaz hemde herkesin virüsü kendisine kalır.
  • bu ülke yeni doğmuş bebeği ziyarete aksıra tıksıra giden insanlarla dolu.

40 günlük bebeği bir ev dolusu insanın elden ele geçirmesi için organizasyon yapan, davet veren annelerle dolu. yapmazsa aforoz edecek aile büyükleri ile kuşatılmış halde.

virüsle konuşalım bize tenezzül etmesin.
  • seyit, şeyh, her an her yerde olabilecek kudrette sayılan ve müritleriyle devlet imkanlarından nasiplenen cemaatlerin bir numaraları koronalılarla baş başa bırakılsın. bu kadar mübarek adamların nefesi illa şifa olur da bakarsın kimisi sahte şeyh falan çıkarsa onlar da arada elenmiş olur. sağ kalan da hand of the god vazifesine devam eder.. win win...
  • herkese 10 gün içinde aşı ile corona virüsü verelim. artık bundan sonra herkes virüslü olacağı için yayılma durumu olmayacaktır.kimse kimseden korkmaz nasıl olsa herkes pozitif rahat rahat gezeriz.
  • ülkeyi 15 gün kapatmak.

bakın henüz pek yayılmadı. sars-cov-2 kapan insanların %80'i hafif geçiriyor, ayakta ve geziyor, saçıyorlar.

ateş bacayı sardıktan sonra, italya gibi karantina diye bağırmanın bir yararı yok.
    ne yaptı italya? bölgesel karantina dedi kuzeyde. çantasını sırtlayan güneye kaçtı, tüm ülkeye yaydılar.
    okullar kapatıldı, önemli fabrikalar hariç her dükkan, işletme fabrika kapatıldı bütün ülkede.
    hastaneler bitik durumda. şu an italya'nın millî zararı milyarlarca euro.

birkaç hafta içinde bizde de böyle olmayacağına kim garanti verebilir?
    taşıyanlar yaymadan, hastaneler iflâs etmeden,
    milyonlarca insana yayılmadan,
    henüz kuluçka dönemindeyken ve belirtiler 1-2 haftaya çıkacakken
    15 gün tatil edilsin.
    bazen bayramlarda 9-10 gün kapatıyoruz zevkimize.

erzak alan aldı, hem de aylarca yetecek kadar alan manyakları gördüm iki gündür. alan aldı,
    almayanlar için belediye 3 hafta yetecek erzak takviyesini bedeli karşılığı yapsa...(böylece fırsatçılara da engel olunur)

bugün, derhal tüm ülkeyi 15 günlüğüne kapatma kararı alınsa,

bu 15 günde kim covid-19 kaptıysa çıkar ortaya, evinden kendini ihbar eder, gidip o kişi -gerekiyorsa (!)- alınır teşekküllü hastaneye.

sonrasında aylarca, ucu belirsiz kaos yaşanacağına 15 gün sıkalım abicim.

haa diyorsanız ki, zaten en çok yaşlılar ölüyor...emekli maaşı alanlar azalır... siz bilirsiniz.
  • nasa bizi aya gotursun.

hem haklarinda cikan yalan spekulasyonlari durdururlar hem de amerikan filmlerindeki gibi kahraman olurlar , elon musk sipeys ixi ile messiah ilan edilmezse tukur yuzume.( at fava bekle)

yalniz trump ve putin gelirse ben gelmem.

edit = elon ve putin ile update yaptim.
hesabın var mı? giriş yap