şükela:  tümü | bugün
  • başlığın asıl adı 'corona virüsü salgını devam ederken utanmadan gecikmiş borç bildirimi yapmak' olacaktı. karakter sınırı.

başıma bugün gelen hadisedir. ck boğaziçi elektrik üşenmeyip linkteki gecikmiş borç bildirimini yollamış.

https://i.hizliresim.com/4aowfg.jpg

baktım, otomatik ödeme kartımı kapattığım için 117 liralık 1 adet faturam ödenmemiş. farketmemişim bi şekilde gözümden kaçmış ve ödedim.

o değil, işsiz kalıp gerçekten parasızlıktan ödeyememişte olabilirdim ama bu dönemde herkes birbirine destek olmaya çalışırken sizin yaptığınız doğru mu?

biz istanbul kalabalığına karışmamak için evden çıkamıyoruz. ama siz bir çalışanınızı sırf bu bildirim için sahaya çıkarmışsınız ve zaten zamlı ve yığınla vergili bir fatura için üşenmeden adresime kadar gecikmiş borç bildirimi yollatmışsınız.

merak ediyorum olurda eğer faturamı ödeyemeyecek durumda olasaydım üşenmeden elektriğimi bile kesmeye tekrar adam yollayacak mıydınız?
    acaba şimdiye kadar zor durumda kalıp ödeyemeyen kaç evi karanlığa boğdunuz?

bu dönemde biraz daha anlayış ve dayanışma bekliyor herkes. önce sağlık diyor ve evde kal diye bas bas bağırıyor ama siz yüz liralık borç için bir aileyi elektriksiz bırakabilecek zihniyettesiniz. prosedürlerinizde hiç bir esneme yapmamışsınız.
  • --- spoiler ---

enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda yani bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. bunlar düşünülebilir, erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisinde, takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık, böyle bir şeye girmedik. çünkü bu devlet sosyal bir devlettir, sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.
    --- spoiler ---

kuvveti cumhurbaşkanından aldıkları için, halkı düşünmezler...

not: ben bu açıklamadan pek bir şey anlamadım ama, sanırım güçlüden yana bir açıklama bu... sosyal devlet, halktan yana olmalıdır diye düşünüyorum... sermayeden yana değil.
  • izmir'de gediz elektrik tarafından sms ile bildirildi bana da. yarın ödemezsem elektriği keseceklermiş