şükela:  tümü | bugün
  • hicbir zaman cevabini ogrenemeyecegimiz soru. hatirlatirim; 99 depreminde toplam olen sayisi da muallaktir. diyecegim o ki onumuze ne verseler yiyecek ve citimiz cikmadan olecegiz.
  • sosyal medya böylesine aktif kullanılırken cesaret dahi edemeyecekleri eylem.
  • lan olm millet biri grip olsa da insta'da twitterda haberini yapsak diye çırpınıyor.neyi saklıyorsunuz bu dijital ortamda amk..
  • imkan dahilinde olmayan durum. boşuna kuruntu etmeyin. bugün fizandaki adam ko dese, rona demeden adamın 7 göbek sicili internete düşüyor aq ölümü nasıl sakliycaksin, dalda mı yetişiyor bu insanlar
  • (bkz: geldi yine tipini siktiminin)

bir bitmediniz amk.
  • daha kötüsü korona'dan öldüklerinin farkedilmemesi
  • eğer böyle bir durum varsa doktorlarin da haberi yok demektir.
  • olen kisinin dosyasina ne yaziliyor bilmiyoruz ki. belki corona diye gidip zature teshisi konup olen insanlar olmustur. turkiyede bu olum istatistikleri bir ilginc neticede. mesela trafik kazasi gecirdiniz olay yerinde vefat ederseniz istatistiksel olarak trafik kazasinda olenler grubuna giriyorsunuz ama agir yarali hastaneye goturulur ve orda vefat ederseniz artik travmaya bagli ic organ patlamasi vs yazarlar. corona da boyle olabilir.
    eskilerin dedigi gibi agzimizi hayra kicimizi bayra karsi acmamiz lazim
  • olabilir ama olma ihtimali herhalde çok düşüktür. diyelim saklanıyor peki bu insaların iç mi yakını yok, hastalarının mumunu merak etmiyor, öldü mü kaldı mı bilmek istemiyor.

veya hadi diyelim insanların hepsi susuyor ama virüs bu ülkede insan mı seçiyor bulaşmak için? hadi diyelim mevcut şartlara göre hükümet destekçisi olan halk yakınlarının durumunu saklıyor ama bu virüs hiç mi muhalif denilen kimseye bulaşmıyor? hadi bulaştı onlar da mı saklıyor?

bir şeylerin saklanabilmesi içinde bulunduğumuz dijital çağda pek mümkün gözükmüyor.
  • muhtemel bir ihtimaldir. ben hep söylüyorum hiçbir rakama güvenmiyorum diye. ne oldu mesela en son kaç askerimiz şehit oldu diye paylaşımlar yapıyorduk. kimse verilen rakamlara, yapılan açıklamalara inanmıyordu. ama şu da var. bir kişi hasta dendi daha ilk açıklamada halk galeyana geldi. söz konusu kendi canı olunca elini yıkamayan millet marketlerden koli koli kolonya aldı. ya aç kalırsak dedi çekirge sürüsü gibi mübarek, yine makarnaları yağmaladı. insanlar toplu taşımada sen coronalısın diye iftira atacak duruma geldi. şimdi gel de bu insanlara ölümler var de. olabilecekler virüsten daha korkutucu. ilk defa bir şeylerin gizlenmesini desteklemesem de anlıyorum