şükela:  tümü | bugün
  • san diego'nun hemen altında kalan şirin ve güzel bir sahil kasabasıdır. insanları sakin ve güleryüzlüdür. tıpkı bir ege sahil kasabasında hissedersiniz kendinizi, gürültü patırtıdan uzak sürekli güneşli günleri ile. konaklama uygun sayılır ama hadi ortamlara akalım derseniz pek öyle ortam vaadi yoktur, bir tane ırish pub'ı vardır onda da insanlar oturur muhabbet eder birasını içer filan.
    eğer amerika'nın batı kıyısını gezme planınız varsa mutlaka içerisine dahil edip bir kaç gün de olsa bu sakin ve güzel ada parçasını (ada parçası diyorum zira sadece bir köprü san diego ile coronado adasını birbirine bağlar. ) ziyaret edin.
  • kaliforniya eyaletine bağlı san diego’nun batısında yer alan yarım adadır. adaya, vapur seferi ile veya adaya bağlanan köprü üzerinden 15 dakikada ulaşılabilir. hem san diego’nun manzarasını denizden görebilmek, hem fotoğraf çekebilmek hem de deniz kenarına kurulmuş tahta iskelelerde güneşlenen fok balıklarını yakından izleyebilmek için adaya deniz yoluyla gitmenizi tavsiye ederim.

    bembeyaz kumlu ve oldukça geniş plajları, pırıl pırıl sokakları, sürekli gülümseyen insanları ve 1888 yılında yapılan meşhur coronado oteli ile görülmeye değer bir yer.
  • long beach naples adasi ayarinda, tertemiz bakimli sakin ada. gıderseniz gun batimini seyretmeden donmeyin.