şükela:  tümü | bugün
  • coronavirüs hakkındaki gerçekler neler?

covid19 virüsü %3.4 oranında öldürürken, #grip nedeniyle ölenlerin oranı ise %7 !

doğal sebeplerle ölenlerin sayısı dünyada iki ayda ortalama 9 milyon iken, coronavirüs sebebiyle ölenlerin iki aylık bilançosu ise sadece 8000 kişi.

abd'de iki ayda 82bin kişi grip yüzünden ölüyor. covid19 yüzünden ölenlerin iki aylık dünya toplamı ise 8bin.

okullar kapatılıyor, işletmeler kapatılıyor, ibadethaneler kapatılıyor hatta ülkeler karantinaya alınıyor. havayolları kapatılıyor. sokağa çıkma yasakları alınıyor.

asıl tehlike korona virüs değil ekonomik düzen mi değiştirilmek isteniyor?

dünya'nın #resesyon'a hazırlanması için toplumlara korku mu enjekte ediliyor?

çok çarpıcı corono virüs analizi hamze yardımcıoğlu'ndan.

https://twitter.com/…ber/status/1240578279372972033
  • da-das das da-dasss!!!

corona virüsünün altında mars'ı kolonileştirme planı mı yatıyor?

virüs aslında uzay kaynaklı mı??

bu virüsü çıkaranların asıl amacı kripto paraların hakimiyetini sağlamak mı???

tuvalet kağıdı lobisi neden ortalıkta gözükmüyor????

da-das das da-dasss!!!
    ----------------------------------------------

altında ne gerçeği yatıcak len, yatan tek gerçek hareket eden her şeyi yememen gerektiği ve insanlığın büyük çoğunluğunun en temel hijyen kurallarından haberi olmaması.

teşekkürler.
  • gerzek iddialar. boyle mericleri de silkmeye bayiliyorum. ha oglum sen kendin inandin he mi?
  • dünya sağlık örgütü verilerine göre dünya genelinde her yıl 5 milyon civarında grip vakası ortaya çıkıyor ve bundan kaynaklı ölümlerin sayısı 650 bini buluyorken, koronovirüs konusunda neden bu kadar panik yaşanıyor?
  • büyük resmi görüyorum.

dünyadaki yaşlı nüfusunu temizlemek
  • başlığı açan yazarın önerisini merak ettiğim soru.

"abi gripten çok daha fazla kişi ölüyor abartmayın bu işi hiçbir tedbire gerek yok normal yaşantımıza devam edelim ölen ölür yani ne yapalım mı" demek istiyor?

peki bunu söyleyen yazar henüz herhangi bir kesin çözümü ilacı aşısı olmayan virüsün çok daha büyük kitlesel ölümlere sebep olabileceğini ve istatistikleri alt üst etme ihtimalini düşünemiyor mu?
  • hoşgeldiniz
    anksiyete arttırıcı, panik atak destekleyici komplo teorilerine...

bakın bakalım.
  • umrecilere comarlara bosuna kiziyoruz, guya okumusun hali de boyle iste...

edit: cdc'ye gore mevsimsel grip (influenza) abd olum orani 100.000'de 2 iken, nytimes'in yazdigina gore gripte olum orani %0.1*

edit 2: who'ya gore dunyada senede 5 milyon kisi grip olmuyor, dünya çapında yıllık grip salgınlarının yaklaşık 3-5 milyon ağır hastalık vakasıyla sonuçlandığını tahmin ediyor.
    sadece abd'de her sene 36 ila 51 milyon insan grip oluyor, el insaf.
  • corono virus dünyanın insanlara siktiri çekmesidir.yıllardır dünyaya tecavüz ediyoruz şimdi dünya dedi ki ey insan sen beni siktin şimdi sıra bende !!! dedi ve olaylar gelişti.doğa bize ders verecek.doğayı üzdük ve ona ihanet ettik.şimdi dolar dolar paramızı burup burup götümüze sokabiliriz.ben bundan sonra doğaya saygı duyuyorum.ölürsem de bunu doğa yaptığı için memnun olarak öleceğim.çünkü hak ettik.her birimiz.
  • illaki bir çok sebep bu virüsten daha çok öldürüyor olabilir lakin grip 2 ay içinde 2binden fazla insan öldürmüyor. zamana yayılarak öldürse bu kadar tedbir alınmaz.