şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirtmek isterim ki durum benim başıma gelmemiştir. çaylak arkadaştan gelen bir mesaj sonucu öğrendiğim durumdur. olayı seyri ise şu şekilde gelişmiş. çaylak arkadaşın iddiasına göre;

kendileri öğretmen ve okul arası uzadı diye yeni evlendiği eşi; köye ailesinin yanına gideceğini ve kendisine de uçağa binip memleketine gitmesini söylemiş.
    çaylak arkadaşta uçağa binmek istemediğini, evinde kalmak istediğini, bunun tatil olmadığını, bir ay evde beraber vakit geçirebileceklerini söylemiş ancak eşinin, kendisine bağırıp hırpalayarak ailesinin yanına gitmek istediğini belirtmiş.

virüs, kimlerin zor günde yanında olduğunu göstermiş ve eşinin kendisinin yanında olmayı kabul etmedigini ve kendisine kötü davranarak; gittiği takdirde yanlış bir evlilik yaptığını göreceğini ve de boşanacağıni söylemiş.
    sonunda da ekliyor;
    “bu virüs bana eşim dediğim insanın nasıl kötü günümde beni bırakıp üstelik canımı düşünmeden uçağa bin dediğini gösterdi.”

karantina altında bekarlar, yalnız kalma korkusuyla evlenmeyi düşünürken; evliler de boşanmayı mı düşünüyorlar sorusunu akıllara getirmiştir.
  • bende coronavirus sebebiyle boşalmak diye okudum.
  • coronavirus'ün dünya çapında görülen yan etkilerinden birisidir.
  • coronavirüs sebebiyle değil; öncelikli ailesinin artık 'eşi' olduğunun idrakına varamamış bir adet 'anakuzusu' sebebiyle boşanma olayıdır. üstelik, "evdekal" çağrılarının da ne anlama geldiğini anlayacak zekası bile yok.

evlenmek gibi dikenli ve taşlı bir yola, elinizde balonla girmeye kesin karar verdiyseniz; en azından, bu kararı verdiğiniz sevgilinizle en az 1 sene aynı evde yaşayın.

buna karar verecek yetiye sahip değilseniz (aile baskısı, toplum baskısı vs yüzünden), artık sürpriz yumurtanıza ne çıkarsa.
  • insanlar eve tıkılınca ya boşanmalar çoğalacak ya da nüfusta gözle görülür bir artış olacak.
    ortası yok.