şükela:  tümü | bugün
 • ben bu virüsün, biyolojik ve kodları ile oynanmış bir virüs olduğuna artık ikna oldum.

  düşünün ki bir virüs direkt solunum sisteminize saldırsın, aşısı ve tedavisi bulunamasın.

  vee her ay 2 defa mutasyona uğrayıp kendi genetik yapısını değiştirsin.

  --- spoiler ---
  yeni tip koronavirüse dair en büyük korkuların başında, mutasyon geçirmesi geliyor ancak görünen o ki korktuğumuz şey çoktan başımıza gelmiş. harvard üniversitesi'nden epidemiyolog prof. dr. marc lipsitch, "yeni koronavirüs genetik olarak değişiyor mu?' sorusuna, “kesinlikle evet" yanıtını verdi. bilim insanına göre asıl sorulması gereken, bu mutasyonun hastalığın seyri, bulaşıcılığı ya da insanlar üzerindeki fiziksel etkisi olup olmadığı.

  prof. dr. lipsitch, şimdiye kadar koronavirüsün geçirdiği mutasyonun etkilerine dair ellerinde olumlu veya olumsuz anlamda güvenilir bir kanıtın olmadığını söylüyor. “koronavirüsler, diğer tüm virüsler gibi genetik kodlarının küçük kısımlarını sürekli olarak değiştirir” diyen bilim insanı, bu sürece temkinli bir şekilde yaklaşmamız gerektiğini belirtiyor.
  --- spoiler ---

  kaynak.

  edit: başlık altındaki 'viris zitin mitisyini igriyir' diyen tipler

  bilal'e anlatır gibi anlatmış adamlar;
  insan vücudunun virüse karşı bağışıklık kazanması iyi bir şey olabilir evet ama burada virüsün bağışıklık sistemine göre mutasyona uğrayıp istikrarlı bir şekilde yayılmaya devam ettiğinden bahsediliyor.

  'grip ve kızamık gibi koronavirüs de bir rna virüsüdür. bir virüs bir kişiye bulaştığında, genetik talimat dizisi, hücreye girdiğinde nasıl çoğaltılacağını söyleyerek virüsün yayılmasını sağlar. virüs kendi kopyalarını çıkarır ve vücuttaki diğer hücrelere iter. virüsün bulaşıcı dozları, öksürük yoluyla damlacıklar halinde ortaya çıkan ve diğerler insanlar tarafından solunabilir

  virüslerin kendilerini kopyalarken genomlarında hatalar yaptığını söyleyen harrison, bu değişikliklerin birikimli olabileceğini ve virüsün gelecekteki kopyalarına aktarılabileceğini belirtiyor. yeni koronavirüsün resmi adı olan sars-cov-2'deki genetik değişiklikleri izleyen araştırmacılar, virüsün nispeten istikrarlı göründüğünü söylüyorlar.'
 • tum virusler durmadan mutasyona ugrar. hay sizin cehaletinize buyuk resminize.
  verdigi yazıda da durmadan degisir virusler yazıyor.
  virusun mutasyonundan komplo cıkarıyor.
 • biyolojik ve kodları ile oynandı !
  aya gidilmedi !
  h.a.a.r.p. kanka deprem kanka !
  aşı bizi kısır ediyor !

  abi kasmayın nolur yok öyle bir şey, geçenlerde bilimsel makale bile yayınlandı bu virüs insan işi olamaz diye. tabi onu da zorla yazdırdılar kesin evet. virüsler zaten sürekli mutasyon geçiriyor ki prof. abimiz de onu söylemiş. bide “bir virüs düşünün ki” diye epik girmeye çalışmış. olmadı kardeş bu hikaye tutmaz.

  t: normal olan durumdur. yalnız hangi genin uğradığını bilememek can sıkıcıdır

  edit: sazanus adlı kişiden gelen tavsiye üzerine aşı bizi kısır ediyor da eklenmiştir.
 • buraları takip eden arkadaşlara naçizane bir tavsiye vereyim. bakın bu başlığı açan insanlar en tehlikeli insanlar sınıfındadır. bu insanlara beni taciz etti diyip birini dövdürtebilirsiniz. bu insanları dünya’nın düz olduğuna inandırıp misyonerlik yaptırabilirsiniz. demem şu ki kullanın bu insanları sorgulayamayan her insanı kullanın başka bir işe yaramazlar.
 • “koronavirüsler, diğer tüm virüsler gibi genetik kodlarının küçük kısımlarını sürekli olarak değiştirir” diyen bilim insanı.... e kendisi de söylemiş zaten normalini, nedir bu paranoya halleri.

  virüstür bu mutasyona uğrar. bilgin olsun, seneye olacağın grip bu sene olduğun grip değil, farklı bir grip virüsü. öp kib bye.
 • ben bile ayda 5 defa mutasyona uğruyorum, virüs mü uğramasın.
 • sanki mobil oyun oynuyor puşta bak
 • zaten coronavirüsün genlerinde kontoryum ve bor elementlerinin bolca bulunduğunu ve bu genlerin haarp ile aktive edilebildiğini söyleyen bilim adamları vardı, susturuldular.
  görün artık gerçekleri.
 • çinli bir uzman, insan ile karşılaşan virüsün insan bedenine uyum sağlaması olarak açıkladığı durum.