şükela:  tümü | bugün
 • sebebi bilinmeyen veya shupheli olume ait arashtirmayi yuruten memur.
 • (bkz: coronary)
 • halen thrash dünyasının rush'ı sayılmakta olan watchtowerdan sonra kurulmuş olmasına rağmen, pestilence,atheist,cynic gibi grupları fazlasıyla etkilemiş bir gruptur coroner.
 • turkce'ye "ku$kulu ölüm olaylarini kovu$turan gorevli" olarak cevrilmis kelimedir. abd'de (diger anglosaksonlarda var mi bilemiycem) herhangi bir ki$i suikast, intihar, kaza ya da sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayi hayatini kaybederse, vefat haberinin ilk resmi aciklamasini kanunlara gore "coroner" yapmak zorundadir. eger hastane yetkililerinden biri coroner'dan once soz konusu kisinin hayatini kaybettigini aciklar ise suc islemis olur ve buyuk ceza alir. bu coroner denen herif acayip para kazanir. yanilmiyorsam her county ba$ina bir tane coroner du$er. kelimenin etimolojisine baktigimizda ise "an officer of the crown" tanimini goruyoruz. demek ki meslegin tarihcesi yuzyillara dayaniyor ve her daim krallarin has adamlari konumunda olmu$lar. uzun lafin kisasi, gunumuzde cok da luzumlu bir makam degildir, faydasi polisin yukunu biraz hafifletmekten oteye gitmez (tabi uygulamada boyle degil).
 • bildigin thrash grubu ama oldukca komplike bir muzikleri var istemedigin kadar riff var sarkılarında .punishment for decadence ve no more color albümleri mukemmeldir. r.i.p ve mental vortex de superdir simdi dusundum de. bir de grin diye bir albumleri var daha onu dinleyemedim ama o da guzeldir mutlaka. yanlis hatirlamiyorsam kadaro degisikligi yasamamis ender gruplardan biridir. zaten isvicre de metalci sayisi kac ki? ne yazik ki su an elemanlar muzik disinda islerle ugrasiyorlar. belki reunion firtinasindan etkilenip donerler.
 • thrash metal in isviçre saati
 • atheist'in thrash yapanı. aslında atheist bunların death yapanı demek daha doğru sanırım. mental vortex albümleri teknik thrash tarihinin kilometre taşlarından olarak sayılıyor, and justice for all, rust in peace gibi albümlerle beraber.
 • yaptıkları müziğin yanında yazdıkları şarkı sözleri de kayda değer bu adamların. türkçeye çevirip şiir kitabı diye bassam epey sükse yaparım sanat camiasında gibime geliyor.

  oh how i lived the game
  when we were dancin' on bridges
  high above rivers of tears and
  the lightness of innocence gave us wings
 • gelmiş geçmiş en önemli metal gruplarından biridir( thrash değil tüm heavy metal için konuşuyorum). teknik metal ve blues öğelerini müthiş şekilde harmanlamış, kısa bir dönem de olsa avrupa kendi fan kitlesi olmuştur. ( grup 5 albümden sonra dagılmıştır).