şükela:  tümü | bugün
 • şu ana kadar hakkında sözlüğe hiçbir şey yazılmamasına şaşırdığım, şükela bir survival horror/adventure oyunu/oyun serisi. serinin en bilinen oyunu olan corpse party blood covered, ilk oyunun üstüne ufak tefek eklemeler ve değişiklikler yapılarak ortaya çıkmıştır. hatta daha sonra animesi bile yapılmıştır. ilk oyun ise çok basit tekniklerle, rpg maker software kullanılarak hazırlanmıştır.
 • arkada çalan müzikle acid kafasi yaşatan oyundur. animesi biraz hizli ilerlese de ve dahi o karanlık ortamı yer yer yaşatamasa da güzeldir tavsiye edilir.
  naomi
  ek: abv naomi
 • hayatımda izlediğim en korkunç animeydi. ızlemeyi ben tercih ettim ama bu kadar kanlı, işkenceli vs. olacağını düşünmemiştim. bu türü sevenler için güzel bir anime ama bunun daha az vahsetlisini sevenler için onerim another.

  (bkz: another)
 • şu zamana kadar izlediğim en dehşet veren animelerden biri. oyundan sonra animesini çıkartmışlardır. oyunu da bi o kadar psikopatça öğeler içerse de gidişat bakımından animesi oyununa göre çok daha acımasız ilerliyor. oyunda en azından biraz daha yönlendirebiliyoruz hikayeyi. alternatif sonları mevcut.
  oyunu uzun sürüyo bulmacaları vs. çizimden oluşan bi oyun sevimli gözüküyor o yüzden. her ne kadar çizimler sevimli dursa da, oyun içindeki konuşmalar bulduğumuz notlar kurgusu vs hiç sevimli değil.

  animesi 4 bölümden oluşuyor bütün bi oyunu özetliyor mu derseniz, yanii kısmen . oyun tabi ki çok daha detaylı. tavsiyem oyunu oynadıktan sonra animesini izlemeniz.

  oyun steam ve nintendo switch üzerinde var. iki platform da güzel bi oynanış sunar.

  ve son olarak popo kremi seiko ve işememekte direten yuka sözüm size boklu naomi'den daha betersiniz.
 • (bkz: corpse party tortured souls)

  klişe bir urban legend hikaye yapısı üstüne kurulu, dört bölümden oluşan korku animesidir. trailer
  adından da anlaşılacağı üzere azap çeken ruhların nefretlerini/acılarını dışa vurumu üzerinden gelişen bir hikaye işlenmiş. son derece kanlı ve organ dolu bir anime. elbette klişe olması kendisini kötü yapmıyor, lakin çok kısa oluşu ile karakter gelişiminin olmaması tatları tuzları kaçırıyor.* keşke çok kısa bir seri yapmak yerine bir film olarak bu projeyi gerçekleştirselermiş.
  öylesine kısa bir korku serisi izlemek istiyorsanız, bence ideal bir seçim.

  --- spoiler ---

  hikayede yegane hoşuma giden karakter naho adlı ölü medyum kız. sevdiği çocukla beraber burada ölmüş ve her şeyin farkında. dönüp dolaşan her karaktere görünüp onlara ufak ufak tüyolar veriyor, bulundukları boyutun ne olduğunu anlatmaya çalışıyor kendince. ancak her şeye karşın ruhunun kararmasını ve işlediği cinayeti unutuveriyor. ne de olsa o da bu boyutun bir parçası artık. sevdiği çocuğun başını okşayacağına dair hayaller kuruyor, ama onu kendi elleriyle öldürdüğünü hatırlayamıyor.
  hikayedeki hiçbir karakteri salaklığı ve gaddarlığı için suçlayamayız. ama naho bile bile bu boyuta giriyor. sevdiği çocukla kendi hayatını ve ruhunu bile bile tehlikeye atıp yok ediyor. yegane zararı dokunmayan ruhun yegane bencil ruh olması da çok ilginç.
  en sonunda da zaten karartı kusarak yok oluyor.

  ek olarak hem çürümüş hem de taze cesetlerin olduğu bir ortama, lise çocuklarının bu kadar kolay alışması, hatta cesetleri yadırgamamaları açıkçası çok gülünç ve can sıkıcı. yani mezbaha ile mezarlık karışımı bir yerdesiniz, ama merdivenlerden sakince iniyorsunuz. gerçekçilik biraz oyun seviyesinde kalmış gibi.
  --- spoiler ---
 • psp versiyonunu oynamış bulunduğum rpg korku oyunu. hem önemli seçimler yapılabilmesi, hem görsel roman tarzı olması, hem de görsel romanın yanında oyunda karakterleri hareket ettirip yer yer hayaletlerden kaçtığımız aksiyonlara sahip olması beni gerçekten tatmin etti.

  pixel grafikleri olmasını ilk başta garipsiyorsunuz ama sonra grafikler 2. plana geçip hikaye öncelik arz ediyor ki işin asıl zevki burada başlıyor.

  yalnız bir şekilde bu mesajı görüp bu oyunu oynamak isteyen olursa steam versiyonu çöp gibi. almayın onu.

  ppsspp isimli psp simülatörünü kurun bilgisayarınıza ve oyunun psp uyumlu .iso dosyasını google'da aratıp bu şekilde oynayın. psp versiyonu daha güzel kesinlikle.

  animesini izlemedim çünkü oyunda her bölüm en az 3 saat ve dolu dolu geçerken animesi 20 dakika sürüyor haliyle oyununu tercih ettim.