• güzelim hitit mirasını hiç değerlendiremeyen bir şehirdir ne yazık ki. ancak şehirlemesini, düzenini ve nispeten bazı bölgelerinin oldukça güvenli oluşunu buradan her ayrılışımda tekrar özlüyorum. bir de yazı çok güzeldir bu şehrin. akşamları püfür püfür eser...
  • leblenin vatanı olduğu düşünülüp aslında kütahya/tavşanlıya ait olan ürünü kendisi güzel bir şekilde reklamını yapıp, adını bu şeklide duyuran şehir
  • halkının 5'te biri sosyal yardım için başvurmuş.haber

oysa ankaraya yakınlığını her fırsatta kullanan bir şehrimizdir kendisi. çoğu ankarada memur olur.
  • şaka maka “hane” sayısının değil, nüfus sayısının beşte biri sosyal yardıma başvurmuş.

yani çoluk çocuk ihtiyarı ev hanımını çık. e herkes aç yani, herkes muhtaç çorum’da o zaman?

yarın seçim olsa “adamlar bizi dilenciye döndürdüler” demez “zor zamanımızda yardım ettiler allah razı olsun” diyerekten aynı partiye vururlar mührü gavura vurur gibi...

olaya bak
  • 5'te 1'i yardım istemiş deyince oldukça iyimser bir tablo çıkıyor karşıya.

oysa ortalama 500k nüfusta 125k aile olsa, başvurunun 113k olmasıyla ortalamada yaklaşık %90'lara vurduğunu gösterir.

ps: her aileden bir başvuru olduğu düşünülerek hesaplanmıştır.
  • yakın zamanda gezmeye gideceğim şehir. şu ara şehri araştırıyorum. rehberlik yapacak veya bilgi verebilecek arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim
  • bir çok şehrin aksine orta refüjleri beton, taş olmadan tamamen yemyeşil çalılık idi. fakat betonlaşma çalışmaları burada da başlamıştır.

yetkililere duyurulur: lütfen şehrin kalan refüjleriyle oynamayın ve yeşil kalsın...

mevcut hali görsel
    taş döşemeli yenilenen bölüm görsel
  • ukrayna'nın kropyvnytskyi kenti ile kardeş şehir olan ilimiz...
  • görsel
    önlenemez yükselişe sahip güzide ilimizdir. nüfus arttıkça sığmıyor tabii kat çıkıyor mübarek :)
  • leblebisi ünlü değildir. leblebiyi serinhisar'dan alırlar.
hesabın var mı? giriş yap