şükela:  tümü | bugün
 • toplasan 10.000 kişinin futbola ilgi duyduğu güzide ilimize yapılan 15.000 kişilik kapasiteli yeni stadyum. çorum'da bir futbol kulübü var mıdır o da başka bir soru işareti.

  müthiş hizmet. paraları betona gömmeye devam.
 • milyonlarca yürek... tek bir soru...

  bu stat nasıl dolacak?
 • rant stadyumudur, içinde tartan pist bile yoktur.
 • tanım: bugün haberlere düşen gelişme. çorum belediyesi ve tabii ki akp pr yapıyor. link01

  buraya kadar bir sorun yok. haberi okuduğunuzda düşünüyorsunuz ki önemli illerimizden birine şehrin hakettiği stadyumu, belediye kendi imkanları ile yapıyor. maalesef kazın ayağı öyle değil. nereden başlıyayım bilmiyorum.

  1) çorum merkez ilçe nüfusu 294.800, il nüfusu 536.480
  çorum merkez ilçe erkek nüfusu 146.299,il erkek nüfusu 265,678
  eski turhan kılıçcıoğlu stadı 12 bin kişilik.

  peki yeni yapılan stadyum kaç kişilik? cevabı 30bin hadi 25bin bekliyorsunuz. maalesef hayır, sadece 15 bin kişilik. akp çorum servisi öve öve bitiremediği yeni stad öncekinden sadece 3 bin koltuk daha fazla.

  2) 14 ocak 2016 tarihli haber linki

  "aktif olarak kullanılan dr. turhan kılıçcıoğlu stadyumu’nun eski olması, gelişen ve değişen çorum’un çehresine uymaması nedeniyle çorum belediyesi’nin projeleri arasında yer alan ve daha yapımına başlanmadan adını çorum belediyesi’nin “altın eserler” kategorisine adını yazdıran çorum’un yeni şehir stadyumu, bugün belediye ihale salonu’nda ihaleye çıktı. 15 bin kişi kapasiteli olması planlanan stadyumun ihalesinde yaklaşık maliyet 66 milyon 953 bin 593 lira 14 kuruş olarak açıklanırken çakır inş. ith. ihr. san ve tic. ltd. şti. 59 milyon 900 bin tl en iyi ikinci teklifi verdi"

  3 temmuz 2019 tarihli haber linki

  "yeni stadın devri ile ilgili gençlik ve spor bakanı ile görüşen belediye başkanı halil ibrahim aşgın’a bakan mehmet muharrem kasapoğlu’nun, “ para yok” dediği öğrenildi. bakan kasapoğlu’nun, belediye başkanı aşgın’a stadyumun devredilmesinin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle stadyumu devralacak para olmadığını söylediği öğrenildi.

  yine, çorum belediyesi’nin stadyumu inşa eden yüklenici firma çakır inşaat’a 18 milyon borcu olması nedeniyle stadyumu devralamıyor. bu durumda, hem yüklenici firma, hem de çorum belediyesi sıkıntı yaşıyor.

  yeni stadyumun bakım masrafları yüklenici çakır inşaat’ı zorluyor. firmanın her ay 250 bin lira stadyuma bakım masrafı yaptığı, bu nedenle stadyumun devredilememesinin çakır inşaat’ı zor durumda bıraktığı öğrenildi."

  ve bugünkü 27 eylül 2019 tarihli haberde (link üstte)

  "cumhurbaşkanı erdoğan’ın talimatıyla geçen hafta çorum’a gelen gençlik ve spor bakanı mehmet muharrem kasapoğlu’nun stadyum ve spor salonu inşaatını incelediğini anlatan aşgın, “yapımında sona gelinen yeni stadyum için çorum belediyesi ile spor toto teşkilat başkanlığı arasında reklam protokolü yapıldı. spor toto teşkilat başkanı bünyamin bozgeyik ile yaptığımız protokol çerçevesinde 15 milyon 840 bin liralık reklam anlaşması imzalandı. anlaşmadan elde edilen gelir stadyum inşaatının kalan kısmının tamamlanmasında kullanılacak.” ifadelerini kullandı."

  3) müteahhit mehmet çakır, stadyumu yapan çakır inşaatın sahibi. toki çalıştığı önemli firmalardan birisi. birçok toki projesi almış.
 • çevre düzenlemesi ve diğer eksiklikleri giderildikten sonra en kısa sürede hizmete açılması beklenen stat.

  haber

  fotoğraflar
 • yazık ki yazık. kaç tane şehre böyle şehirden uzak stat inşa ettiler. diğer yandan taraftar desteği olan stada ihtiyacı olan takımların doğru düzgün statları halen yok.

  edit: bir süredir oyunlara türk takımlarının statlarını yapıyorum. yeni yapılan statların hepsi birbirinin çok benzeri. tavanları ve koltuk renkleri değişiyor. hepsi aynı elden çıkmış sanki. hepsi şehirden uzakta. dikkat edin neredeyse hepsinin merdivenleri sarı. tek kat loca var, iki kat tribün var. tiksinmeye başladım artık.

  stat dediğiniz böyle mi olmalı? beton yığını resmen. bu da öyle.
 • o paraya çok güzel bir tarım kooperatifi kurardım.hem insanları organik besler hemde onlarca,yüzlerce kişiyi iş sahibi yapardım.
 • çok güzel görünüyor.