şükela:  tümü | bugün
52 entry daha
 • öncelikle çorumlu’yum ve çorum’da yaşıyorum. ilk diyeceklerim başlık altında toplanıp çorum’a ve çorumlu’ya sokup çıkaran, küçümseyen ve ego tatmini yapan kraliyet ailesi üyelerine olacak: yeter, bıktık! elbette şehirdeki büyük çoğunluk çorum yerine ege sahillerinde yaşamak ister, ben de isterim.. gel gör ki çorum’da doğduk ve buralarda bizleri bağlayan iş ya da ailevi etkenlerden dolayı bir sebeple yine buralardayız. bir şekilde gidemiyoruz işte ve kalıyorsak da elimizden geldiğince bu şehri geliştirmek için, o kafalardaki algıyı yıkmak için çabalıyoruz.. sizler gibi çorumlu’nun da, çankırılı’nın da, yozgatlı’nın da idealleri var, hayatları var, eğitimleri var, donanımları var.. adam kalkmış “esas soktuğumun çorum’u tamamen betonlaşsın” yazmış mesela.. ulan zaten allah doğal güzellik namına hiçbirşey vermemiş bu şehre; ne deniz var, ne göl var, ne ırmak ne nehir... bırakın da bari mevcut yeşilimiz bize kalsın.. ölelim mi? nasıl bir düşmanlık bu?

  konuya gelecek olursam; eski stadyumun yeri şehrin kıymetlı yerlerinden birinde; arazi etrafındaki halı saha ve güreş salonuyla beraber de hayli büyük alana sahip ve imara açılırsa tamamının yerine blok blok rezidans yapılması ile gündemde. bunun yerine; bahçe bahçe deniliyordu madem; kocaman bir yeşil alan neden yapılmasın ki? ayrıca olası rezidans durumunda o bölgenin trafiği asla kaldırmaz, gazi caddesi çok daha rezil hale gelecektir. bahsedilen kat sayısı ve blok sayısı ile o bölge ne o kadar insan trafiğini, ne de araç trafiğini kaldıracak durumda değildir. son olarak yeni yapılan stadyum eğitim araştırma hastanesinin aciliyle sırt sırta olduğundan ve böylesine acemice bir konum seçilmesinden ötürü recep tayyip erdoğan’ın eski başkana fırça atmasıyla sonuçlanmıştır.

  başlığı açan arkadaş şehri için birşeyler yapmaya çalışıp bir kampanya başlatmış; madem destek olmayacaksınız bari gölge de etmeyin olur mu?
 • adamlar atatürk'ün manevi mirasına saray yapmış.
  çorum'a neler yapmaz bu zihniyet?
 • (bkz: millet seçimini yaptı)
  (bkz: sen milletin seçtiği cumhurun kararını mı sorguluyorsun)
  yukarıda bir arkadaş demiş ;

  istanbulun anasını gömerlerken neredeydiniz ?
 • 2008 senesinde besyoya hazırlandığım stad.bidaha da görmedim. millet bahçesi yapılması hoş olabilir.
 • bi dakka bi dakka, şimdi aklıma geldi. osmancık bu çorum'un ilçesiydi değil mi?

  birkaç sene önce bazı anası meslek sahibi kişiler osmancık civarına seri halde siyah kutular kurmuşlardı. bomboş 2 şeritli etrafında metal koruma bandları olan yola 50 km hız tabelalarını dikmişler. 60-70 km hız ile 3 ayrı yerden fotoğrafımı çekip ceza makbuzunu eve yollamışlardı.

  (bkz: tedes)

  osmancık'tan geçerken bir daha o mola yerlerinde duranı, pirinç, leblebi bilmem ne alanı sevsinler. nasıl unuturum sizi. komple batın lan. su veren itfaiyeye atom bombası atsınlar. boydan boya beton olsun çorum. açlıktan betonları kemirirsiniz, o siyah kutuları da meze yaparsınız inşallah.

  skyler çocukları şu yola 50 km tabelası koymuşlardı.
  http://www.kargihaber.com/…ri_yukseltildi-4598.html
 • hem solcu olup hem de betona boğulun diye küfürler savuran namussuzları ortaya çıkartan başlıktır .
 • % 65 düşünsün hem millet kıraathaneleri için de yer lazım. gezicileri terörist, vatan haini diye yaftalayan bir çorumlu beyanı, kusura bakmayın da size her şey müstehak.
1 entry daha