şükela:  tümü | bugün
 • ''vurun daha ölmedi'' diyen bir adet pembe tişörtlü delikanlı barındıran kaza. koşarak geliyor bi de tam ölmediler üstat az daha çiğne.
 • önce çocuğunu arabadan düşürüp sonra arabayı geri vitese takarak sürücü koltuğundan inen anneye rezalet puanım 10/10
 • insan ana kucağını ya da çocuk koltuğunu kemerle, isofix'le sabitlemeyecekse neden alır anlaşılır gibi değil. belli standartları karşılayan bir koltuk, doğru şekilde takıldığında araba takla attığında bile bebeğin kılına zarar gelmemesini sağlayacak kadar güvenlidir.
 • panik anını yönetmek çok önemlidir. gerizekalı gibi yaşayacağınız her sinir boşalması vakit kaybıdır. kazalarda saniyelerin bile öneminin olduğunu ele aldığımızda soğukkanlı olamıyorsanız bir köşeye çekilip soğukkanlı davranabilenlerin işine engel olmayınız.
 • yeni the final destination filminin fragmanı gibi duran kazadır.
 • tam da "türk işi" denilebilecek bir kazadır.

  -o çocuk koltuğu, çocuğu dua ile korumaz. çocuğu koltuğa, koltuğu da arabaya uygun şekilde sabitleyeceksin.

  -arka kapıları "çocuk kilidi" konumunda tutacaksın ki çocuklar bilinçsiz bir şekilde kurcalayamasın.

  -arabadan hiç bir durumda, motoru durdurmadan, el frenini çekmeden inmeyeceksin.

  -ilk tehlike atlatıldı ise hemen güvenli bir noktaya geçeceksin. öyle yolun ortasında çocuğa sarılırsan, araba geri gelmese bile tırın biri gelir alır götürür*

  -öyle her bulduğun koltuğa "nerde lan bu helikopterin kurma kolu" deyip oturmayacaksın. oturursan böyle rezil olursun. rezil olmayı geçtim, bir insanın hayatına mal olabilirsin. böyle şeyler şakaya gelmez.

  düzeltme: edit.
 • arkadaşlar büyük resmi açıklıyorum. düşen bebek ülkedeki demokrasi. onu kurtarmaya gelen anne ise siyasal islam. ama işte çapı yetmiyor ve ciddi bir hata yaparak demokrasiyi iyice tehlikeye atıyor. kırmızılı arkadaş ise devlet bahçeli. büyük umutlarla gelip her şeyi daha beter ediyor. suçlu kim peki? tabii ki gılıçdar.

  not:youtube yorumundan alıntıdır.
 • otomobil arka kapısı açık bir şekilde kadraja giriyor.

  bebek, koltuğu emniyet kemeriyle sabitlenmediği için arka kapıdan caddenin ortasına düşüyor.

  anne, panik hâlinde el frenini çekmediği ve belki de geri vitese taktığı arabadan atlayıp önünde oğluyla çocuğuna koşuyor.

  oğlu hemen yetişip kardeşini kucağına alıyor.

  anne, tam bebeğini kucağına almışken el frenini çekmediği araba önce oğluna, sonra kendisine çarpıyor.

  oğul, arabayı son anda fark edip, kenara çekiliyor. fakat o anda arkasını dönmüş olan anne, kucağında bebeğiyle arabanın altında kalıyor.

  tam o anda, gerilerden gelen kahraman bir delikanlı anneyi ve bebeğini kurtarmak amacıyla arabaya atlıyor. gelgelelim, otomobillerle arasının pek iyi olmadığını hemen belli eden delikanlımız arabayı geri vitese takarak anneyi iyice arabanın altına alıyor.

  neyse ki o ana kadar olanları bön bön izleyen genç kadın, yetişip bebeği anneden alıyor. sonra da anne kendi imkânlarıyla arabanın altından çıkıyor. bir şeyleri yokmuş gibi görünüyor.

  hadisenin tüm aktörleri içinde panik hâlinde en mantıklı hareket eden kişi, muhtemelen 12 yaşından fazla olmayan oğul... diğer herkes mala bağlamış resmen. allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. yaşatırsa da akıl fikir versin.
 • son sahnede araba calinsaydi birseye benzerdi. neyse gecmis olsun..
 • çocuğunu ve kendisini zorla öldürtmek isteyen bir adet kadın ile, olaylar hiç umrunda olmayıp karşıdan karşıya gecen baska bir kadın içeren olay.