şükela:  tümü | bugün
  • son sahnede araba calinsaydi birseye benzerdi. neyse gecmis olsun..
  • herşeyin, araba virajı dönerken çocuğun kapı açma zımbırtısına bakıp bakıp;

"ulan bu zımbırtı ne işe yarıyor olabilir acaba?"

diye düşünmesiyle başlamış gibi göründüğü kaza.
  • insan ana kucağını ya da çocuk koltuğunu kemerle, isofix'le sabitlemeyecekse neden alır anlaşılır gibi değil. belli standartları karşılayan bir koltuk, doğru şekilde takıldığında araba takla attığında bile bebeğin kılına zarar gelmemesini sağlayacak kadar güvenlidir.
  • ışıklardan karşıya geçen hanımefendinin ya bebeği fark etmediği ya da fark edip nutkunun tutulduğu olaylar zinciri. halkın tepkilerine bakılınca yaralanma kesin ama can kaybı olmadığını umuyorum.
  • tam da "türk işi" denilebilecek bir kazadır.

-o çocuk koltuğu, çocuğu dua ile korumaz. çocuğu koltuğa, koltuğu da arabaya uygun şekilde sabitleyeceksin.

-arka kapıları "çocuk kilidi" konumunda tutacaksın ki çocuklar bilinçsiz bir şekilde kurcalayamasın.

-arabadan hiç bir durumda, motoru durdurmadan, el frenini çekmeden inmeyeceksin.

-ilk tehlike atlatıldı ise hemen güvenli bir noktaya geçeceksin. öyle yolun ortasında çocuğa sarılırsan, araba geri gelmese bile tırın biri gelir alır götürür*

-öyle her bulduğun koltuğa "nerde lan bu helikopterin kurma kolu" deyip oturmayacaksın. oturursan böyle rezil olursun. rezil olmayı geçtim, bir insanın hayatına mal olabilirsin. böyle şeyler şakaya gelmez.

düzeltme: edit.
  • dramdır. annenin kurtulmuş olmasını diliyorum.
  • ilginçlik değil de panik ve ihmalkarlik gördüğüm olay.

kadin arabanin kapisini kilitlemiyor onu geçtim ana kucagi arabaya sabitlenmemis halde seyahat ediliyor. o sey oraya sabit değilse zaten olmasinin bir anlami yok.

çocuk düşünce o panikle el frenini cekmeden kosarak çocuğuna gidiyor, arac muhtemelen yokuşta kaldığından geri geri geliyor. viteste biraksa zaten durur.

kırmızılı elemana gelirsek kafası cok karışıyor bence. arabayi geri almaliyim diye düşünüyor sanırım. yukarida yazilan gibi panik anini yönetmek cok zordur. soğukkanlı degilsen oyle kahramanlik peşinde kosmayacaksin.
  • otomatik vites araçların ne kadar gereksiz ve tehlikeli olduğunun başka bir kanıtı olan kazadır.
  • ummadık taş baş yarar, en umursamaz olan karşıdan karşıya geçen kadın, bebeği ve anneyi arabanın altından/etrafından çekmiştir.

soğuk kanlı olmak budur.