şükela:  tümü | bugün soru sor
 • obama'dan once meshur olmus, simdilik new jersey newark belediye baskani olarak abd baskanligi icin staj yapan ideal insan modeli. vejetaryendir, ickisi sigarasi yoktur, butun aktivistler gibi iyi konusur, ilham verir. neyse akilda olsun 8-10 sene sonra baskanliga adayligini koyunca sasirmasin galaksi konfederasyonu diye not dustum, buyrun.
 • kar nedeni ile tıkanan yollarda mahsur kalan, yardıma muhtaç olan kenttaşlarına twitter üzerinden 24 saat hizmet veren belediye başkanı. öp de başına koy.

  http://www.wnyc.org/…ps-twitter-followers-out-snow/
  http://twitter.com/corybooker
 • yardımcısıyla birlikte alevler içinde kalan komşusunun evine dalarak komşusunu kurtarmış, kendisinde de 2.derece yanıklar oluşmuş ve dumandan etkilenmiş.

  http://amerikabulteni.com/…iye-baskanini-konusuyor/
 • bir onceki senator'un 89 yasinda, gorevdeyken olmesi ardindan yapilan ozel secimde new jersey eyaletini temsil etmek uzere senator olarak secilmistir.

  http://www.reuters.com/…ersey-idusbre99f16a20131017
 • siradan bir belediye baskaniyken sandy gunlerinde gosterdigi ustun performanstan sonra new jersey senatorlugune yukselmistir. 2016da demokratlar arasinda primarylere katilacaktir buyuk ihtimal.
 • kazancinin % 81'ini, yardim derneklerine bagislamis simdi de bu kanatsiz cörzili melek: http://www.huffingtonpost.com/…cbklnkushpmg00000063
 • muhtemelen amerika'nin 46inci baskani olacak olan senator. bill maher kendisi icin demistir ki; obama o kadar iyi bir baskan oldu ki beyaz amerikalilar baskanligi, basketbol oynamak gibi zencilerin daha iyi yaptigi bir sey sanacaklar ve cory'i de baskan secicekler yakinda.
 • eşcinsel olduğuna dair söylentiler var. öyle bir havası da yok değil hani. zaten veganmış.

  hillary clinton'ın muhtemel vice president'ları arasında adı geçiyordu, seçilmemesinin nedeninin bu riskli durum olduğunu düşünüyorum.

  donald trump, kendisiyle ilgili "cory booker demokrat parti'nin geleceğiyse, o partinin geleceği yoktur. cory booker hakkında kendisinin bildiğinden çok şey biliyorum" diye bir tweet yazmış ve booker'ın buna cevabı garip şekilde tırsık duruyor: http://edition.cnn.com/…donald-trump-speech-tweets/

  şu anki politik ortamda eşcinsel olmak büyük handikap değil, ama eşcinselliğini gizliyor olmak, hele yeni nesil bir demokrat olarak, kolay kolay temizlenmeyecek bir lekeye dönüşebilir. daha yükselmekle ilgili bir planı varsa yakın tarihte dolaptan çıkacaktır. ama umarım partinin geleceği falan değildir, iyi insan falan olabilir ama son derece yüzeysel, donanımsız ve şakşakçı bir politikacı zira.
 • adını bir kaç dönem sonra başkanlık yarışında çok sık duyacağımız, ve abd halkı biraz daha progressive'leşirse başkan olabilecek tatlı senatör. seviyoruz.
 • birgün çok iyi bir başkan olacaktır. gönül isterdi ki bu sene yarışıp 10 puan farkı da döşeyip başkan olsun. olmadı. sanırım 2024'de kendisini *jeb bush'la yarışırken bol bol tanıyacağız.

  edit: fikrim değişti. bir gün başkan olacaktır, evet. ama tırt bir başkan olacaktır.