şükela:  tümü | bugün
 • super adam modeli

  eski savas muhabiri, simdi haberci programini hazirliyor atvde. super fotografci, komik insan, neseli insan
 • hindistan gezisinde develerin ustunde evlenmeye karar vermis, sirf evlenmek icin birini arayan komik adam, turkiyeye donunce bosanacakmis
 • gittigi heryerde oyle otu boku nasil yedigini anlamadigim adam(biz annemizin yemeklerinden ba$kasini yiyemezken)..
 • camel trophye katılmış insan..savaş fotoğraflarını toplayıp "sözün bittiği yer" diye bazı fotorafları gore gallerylik güzel bir kitap yapmış..yurtdışında yayınlanan gezi kitaplarına da sahip iyi bi fotoğrafcı
 • askerdeyken* kameramani ile tanistigim, cesur yurekli* adam.
  ayrica kendisi gezginler kulubunun en siki uyelerinden biridir.
 • 1 mayıs 1956’da siirt’te doğdu. basın fotoğrafçılığı mesleğine 1974 yılında günaydın ve gün gazetelerinde başladı. 1976 yılında ekonomi ve politika gazetesinde devam etti.

  1977 yılı kanlı 1 mayıs olaylarında çektiği fotoğraflarla ilk kez sipa press ajansı vasıtası ile adını dünya basınında duyurdu. bu olaya ilişkin fotoğraflarıyla time, newsweek dergilerinde yer aldı. bunu izleyen yıllarda sipa ajansının türkiye muhabirliğini üstlendi. bu arada türk basınında da türk haberler ajansı, milliyet, hürriyet gazeteleri ile freelance çalıştı.

  1980 yılında ilk defa sipa ajansı adına türkiye dışında görev aldı. polonya’da ünlü gdansk grevi, iran, irak olaylarına ilişkin çalışmalarıyla uluslararası platformda adını duyurmaya başladı. 1980, 12 eylül darbesini daha önce yaptığı arşiv çalışmalarıyla ünlü newsweek, l’express dergilerinin kapaklarında ve yüzlerce uluslararası dergi sayfalarında yansıttı.

  14 ekim 1980 günü kaçırılan bir uçakta dünyada ilk kez hava korsanlarıyla bir röportaj gerçekleştirerek türk ve dünya basınında adından söz ettirdi. aynı olayla türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde ödüller aldı. 1980 yılından itibaren sürekli olarak lübnan, iran, irak, afganistan, kuzey irlanda, çad ve uzakdoğu’da meydana gelen savaşları görüntüledi. time, newsweek, paris-match, stern, epoca gibi dergiler adına savaş fotoğrafçısı olarak mesleğine devam ediyor.

  1986 yılında fotoğrafa ilaveten türkiye’de 32. gün adına başlattığı savaş tv muhabirliğini asıl mesleği ile birlikte şu anda haberci adlı televizyon haber belgeseli yapımcılığını da sürdürüyor. 1983/85 yılları arasında çektiği savaş fotoğrafları paris’te fnac’da sergilendi. aynı yıllarda newyork’ta time life galerisi‘nde savaş fotoğrafları sergilendi. 1988 yılında ara güler ile birlikte danimarka ve finlandiya’da bir sergi açtı. 1993 yılında almanya’nın düsseldorf kentinde yabancılar kültür merkezinde “savaş ve insan” konulu bir sergi hazırladı.

  1983 yılında aralarında national geographic’in ünlü fotoğrafçısı reza ve yan morvan ‘nın da bulunduğu dört savaş fotoğrafçısı ile birlikte hazırladığı “galile’de barış“ adlı savaş fotoğraf albümü edition de minuit tarafından yayınlandı. lübnan savaşını konu alan bu kitap, daha sonra almanya ve cezayir’de basıldı. yine new york’ta pantheon yayınevi tarafından son dönemin en iyi 31 savaş fotoğrafçısını içeren war torn kitabında yer aldı. 1988 yılında türkiye: bin millik büyük serüven adlı macera fotoğraf albümü yayınlandı. 1995 yılında amerika birleşik devletlerinde fielding wordwide yayınevi tarafından biri ‘savaş tehlikeli işık’, diğeri ‘dünyanın en tehlikeli yerleri’ adlı iki kitabı yayınlandı.
  şu anda da yapım ve yönetimini üstlendiği haberci programının türkiye’nin yanısıra uluslararası tv kanallarında da yayınlanmaktadır.
 • haberci programı artık atv de gece yarısından sonra yayınlanan insan*
 • neseli bir adam bu, keyifli..