şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanların ünlü kanun üstadı, şarkıcısı ve bestecisi. türkiye'nin en büyük kanun üstadlarındandır.
  besteleri arasında 'kader böyleymiş ne söylesem boş', 'gönül ferman dinlemez', 'geceler gariplerindir', 'zennube' gibi tanınmış eserleri vardır.
 • zeki müren'e, bülent ersoy'a, behiye aksoy'a eşlik etmiş bir üstat. allah sağlıklı uzun ömürler versin.
 • 1938 yılında gemlik'in kapaklı köyünde doğdu. babası mustafa bey oğlu sanatcı olsun diye yanına gelir ud çalarmış. babasının işi dolayısı ile önce zonguldak'a sonra çaycumaya taşınırlar. müziğe olan yeteneğinin ortaya çıkmasıda çaycumada başladı. sesi ve makam yeteneği ile küçük yaşta olmasına rağmen çaycumanın tek caminde ezan okumaya başladı. babası oğlunun sanatçı olmasını zaten istediği için adapazarına taşındılar.

  ilk ciddi müzik eğitimini adapazarı musiki cemiyetinde aldı. ismail sefa olcay ın yanında kanuna başladı. henuz 16 yaşındayken yenikapı çakır gazinosunda sahneye adımını attı.

  hala dillerden düşmeyen 50'nin üstünde besteye imza attı. fasıl şefliği, solist refakatlığı yaptı. oyun havalarını icrası ile ünlendi. tüm dünyada konserler verdi.

  coşkun erdem' in bir kızı, bir de oğlu var; üç de torun sahibi.

  bestelerinden bazıları :

  kader böyleymiş ne söylesem boş
  maziyi unutma eski günleri
  gönül ferman dinlemez
  geceler gariplerindir
  varayım gideyim gurbet eline
  garibin derdinden garipler anlar
  tatlıyay oyun havası
 • geçtiğimiz günlerde isviçre’nin zürih kentinde sahnede düşerek beyin kanaması geçiren usta kanun sanatçısı ve bestekar. büyük sanatçılarla çalışması bir yana, muhteşem bir kanun üstadıdır. halen isviçre’de yoğun bakımda uyutulmaya devam ediliyor. şifalar olsun.
 • vefat etmiştir.
 • beyin kanaması sonucu tedavi altındayken vefat etmiş olan kanun üstadı ve müzik emekçisi.
  toprağı bol olsun.
  http://www.hurriyet.com.tr/…n-erdem-kimdir-40303510