*

şükela:  tümü | bugün
 • ilk bakista gerckten de douglas adams'a benzeyen ama okudukca aradaki farklarin insanin icine isleyerek mutlanmasini saglayan aslinda olmayan yazar a c weisbecker romani... okuduktan insan fizik kitaplarina dalmak tum atomalti parcacik dunyasina vakif olmak, tum benligini kokainle doyurup nobel almaya namzet buluslar yapmaya calismak isterken bulabilir. ama heyhat nerde oylesi bir beyin trilyonlarca noron!!!
 • klaus meyer, tom tom schaufler, oli drevnick, thommie muller'den olusan alman rock grubu...
 • dipnotlarıyla, bi ileri bi geri kurgusuyla, bazuka ile jaguar avlayan karakterleriyle okunması eğlenceli, insanda küçük ışıklar, sevindirikler yaratan roman. biraz kuantum bilip okumak daha iyi. "alemin banditosu öğrendi kuantumu ben mi öğrenemeyecem" dedirtebilir.
 • zorla kuantum ögretilen banditolari görünce yeah dedigim ilginc kitap...
 • tanıtımını seneler evvel "nilüfer life" adlı dergide gördüğüm otobüsten iner inmez aramaya koyulduğum ve o ara denk gelen tüyap'tan satın aldığım kitap. her arkadaşıma okuttuğum kitap. iki nüshasını kaptırdığım kitap. şimdiye kadar okuduğum en komik kitap. namımı "tam tekmil bandito" yapmama neden olmuş kitap.
 • kuarkmış , kuantummuş ,schrodingerin kedisiymiş gibi gibi uzaktan yakından alakamın olmadığı pek çok konuya balıklama dalmama sebep olmuş ,okurken yazarla kankaymışınız ,laflıyomuşsunuz gibi hissettiren eser . obsesif bi haydutun başına gelenlerden bahsediyor kısaca , obsessed olduğu şey de en garip fizik konularından kuantum fiziği ,atomaltı parçacıkları vs vs, bu durum işlerin çok karışmasına kahramanlarımızın başına türlü türlü felakatler,absürdlükler gelmesine yol açıyor, dipnot olayı samimiyetin sınırlarını zorluyor,ister istemez kopma (mizah yollu) noktasına geliyorsunuz . bu da pek bi resmi tanıtma entrisi oldu gerci ,okuyun mutlaka derim özetle ,ayrıntının çıkardığı her şeyi okuyun mümkünse canlarım,ben kefilim..
 • 2007 yılında john cusack'ın başrolünde oynayacağı bir filmle beyaz perdeye* aktarılması düşünen parça tesirli roman. kitap sinema için ideal olmasa da, uyarlandığı vakit ortaya çok klas bir şey çıkması beklenebilir. yalnız high pockets** karakterini oynayacak bir babayiğit*** çıkacak mı merak ediyorum.

  * bu, sinemanın halk arasındaki ismi. halbuki biz entelijansiya olarak ona sittin tane ayrı isim bulmuş durumdayız.
  ** high pockets, romandaki baş karakterin köpeği oluyor.
  *** high pockets'in kitaptaki her olayda etkin bir biçimde yer aldığını ve çoğu yerde bizzat fikrinin istenildiğini düşünürsek, bu işin sanıldığı kadar kolay olmadığına dair ufak bir ipucu vermiş oluruz sanıyorum.
 • daha önsözünü okurken insanı güldürmeye, sevindirmeye başlayan kitap. iddia ediyorum, bütün kitaplar içinde en çok okunması gereken önsöz bu kitaba aittir. yanlış hatırlamıyorsam, orjinal 2. baskı için yazılmıştır bu önsöz. hem eğlendiren hem öğreten kitap aynı zamanda.
 • neredeyse her cümlesinde büyük tebessümler yaratan, içten içe kahkahalara boğulabilinecek;
  yazarının hayal gücüne hayranlık duyduğum, önünde saygıyla eğildiğim orjinal bir yapıt.

  edit: kuantum fiziği ve kaos la ilgilenenler için eğlenceli bir orjinal yapıt