• her adı anıldığında veya gördüğümde aklıma 10-11 yaşlarıma ait bir fotograf ve anısı gelen güleryüzlü insan.
    odasında oturmaktayızdır ve pikapa bir plak yerleştirir (neydi hiç hatırlamıyorum ama yabancı bir albüm), odaya babam girer gözlerinde, evlenirken çeşitli sebeplerden satmak zorunda kaldığı koca arşivin burukluğuyla "umarım bu plaklara sahip çıkar günün birinde satmazsın" der. kesin ve net bi dille "olur mu öyle şey" diye yanıtlar bu güzel insan. o an bir gün benim de severek, araştırıp bularak oluştaracağım bir müzik birikimim olacak diye içimden geçiririm.
    ideallerimden birini bilinçsizce şekillendirenlerden biridir.
    bilmiyorum hala durur mu o plaklar..
  • bir basucu eseri sayesinde yillar sonra buldugum, feyz-i sibyan'da ayni sinifi paylastigimiz yazar.
    ayni semtte calisiyormusuz haberimiz yokmus.
    ne kadar dogru soylemis atalarimiz, dunya ve sozluk kucukmus.
  • marmaranin orta yerine kalbilmin haritasini cizmis yazar. okumasi güzel bi yazar olmasi kadar sadik ve köklü bir adali olmasi da neseyle el cirpmamiza vesiledir.
    bir de cocuklugumun gecti parktan, ayni sokaklardan yetisen biriyle 20 yil sonra karsilasmanin guzel hayreti var ki...

e ada diyorum, rastlanti diyorum; lost lost bu lost.

ne demisler:

(bkz: the island brought us together)
  • hic bahsetmeden olur mu...

(bkz: kinaliada)
  • kesinlikle şu dünyada yazılabilecek en güzel şarkı sözlerinden birine sahip şarkı**
  • konrol merkezi zindansa gardiyani kendisidir. sözlükten mesaj kascam derken kontrol merkezi disinda sözlük yüzü göremedik desem o kadar. refreshe bas, mesaj butonunu tikla dur. o kadar yani. bir de ayni zamanda bilmedigim dillerde yazdigim mesajlari da anlamasini takdir ettigim lisan üstadidir *
  • kendisi ev isleriyle ugrasirken seyrettigimiz dizilerden dolayı bize haset bileyen kisiymis kendisi, yine de kafa dengi bi anneanneye sahip oldugunu düsünüyorum. ama yine de kendisine kitir atmadan gecemiyecem catlasin efem;
    previously on lost, previously prison break, previously on nip tuck *
  • klibinde kullanılan muhteşem lamborghini ' nin son hali için :
    http://www.leblogauto.com/…iroquai-cosmic-girl.html
  • ortaokul ve lise yıllarımın edebiyat ortağı. yıllar yılı yazılan çocukça şiirleri, ergence yazıları paylaşma noktam.
  • doğum günü bugün olan.
    kadınlara yaş sorulmaz derler; sormuyorum, direkt söylüyorum, 30 yaşına geldin kızım yavaşla, dur.
hesabın var mı? giriş yap