şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the ringo jets' ten lale kardeş ve tarkan mertoğlu'nun yanında basta baki turanlı ve davulda barış çelenk'ten oluşan yeni grup. stoner'ın çiğliğini ve ruhunu, blues çalımları ve taş gibi gitarları müziğinde buluşturan ekiptir. ortama sign of the wolf gibi leziz bir pentagram coverı'yla girdiler. bir ay önce budgie'nin breadfan'ını paylaştılar. 2 tane daha şahane cover yayınlayacaklar tanıtım amacıyla. ingilizce sözlü kendi besteleriyle yoluna devam edecek ekip anladığımız kadarıyla mis gibi grup.
  bu arada the ringo jets sayesinde lale'nin ne yetenekli olduğunu biliyorduk da sesinin bu kadar iyi olduğundan emin değildik.
 • albüm kapaklarının üzerindeki stereo etiketi ile beni benden alan gruptur.** zaten the ringo jets 'ten dolayı nasıl bir duruş sahibi olduklarını biliyoruz ve seviyoruz da kendilerini. yolları açık olsun.
 • tek hoşuma giden yanlarının yabancı stoner rock / metal sounduna sahip gruplardan hiç farkları olmaması olan türk grup. yabancı sounda sahip olmak marifet mi, değil. ama ülkemiz rock müziği denince akla direk şebnem ferah, teoman, hayko cepkin falan geldiği düşünülürse sırf sound açısından bile buralara geldikleri için el üstünde tutulmaları gerekir bu arkadaşların. ilerde bu sound üstüne iyi şarkılar yazarlarsa süper olur. zira kendi adlarını taşıyan ilk albümlerini pek sevmedim. ama işte duyduğun zaman "aa evet bunlar türk" demezsin. çünkü yıllardır rock adı altında bildiğin gitarlı arabesk pop dayadılar kulağımıza. cosmic wings gibi gruplar çoğalsın. bak komşu yunanistan'a. her sene 3-4 tane hayvan gibi stoner grup çıkarıyorlar. cosmic wings benim duyduğum doğru dürüst ilk türk stoner rock grubu. varsa başkaları yeşillenmek isterim.
 • en bayılarak dinlediğim gruplar sıralamasında en üst sıralara bu kadar hızlı girebilen, hele ki türk grup nerdeyse hiç olmamıştı.

  bir kere çok kaliteli grup, önceki grupları the ringo jets'in de sayesinde deneyim ve kalite aynen bu gruba da aktarlılmış.
  ikincisi sound'ları çok iyi, ama gerçekten iyi. dinlemesi gerçekten zevkli.
  ayrıca da vokalleri ve vokalin aksanı gayet başarılı. zaten daha nolsun?

  spotify'da da boy göstermeleri ile doya doya dinler oldum. siz de dinleyin:

  https://www.facebook.com/…558323379/?type=3&theater
 • diablo 3 de elde etmek icin bin bir takla atmaniz gereken cosmetic item'i.

  ilk adim olarak rare spawn olan rainbow goblin'i bulmaniz lazim. bu meret, 5 act'lik map'te herhangi bi yerde cikabilir, veya cikmaya da bilir. bu durumda leave game diyip tekrar oyuna donmeniz lazim.

  rainbow goblin'i bulunca is bitiyor mu? tabi ki hayir. oldurunce bu meret whimsydale denen ortama portal aciyor. whimsydale yapi olark cow level olan whimsyshire ile ayni yer. neyse, ikinci adim olarak portala giriyor ve burda princess lilian denen rare elite'i bulup kesmek gerekiyor.

  sansiniza princess lilian'i bulursaniz cosmic wings drop rate'i 100% ama bu orospunun spawn olma sansi cok dusuk kaldi once yine dusuk spawn sansli rainbow goblin'i bulmaniz lazim.

  ahanda bu da cosmic wings
 • (bkz: oh amk) *
 • kısa bir süre önce kendilerinden ve internet ortamında yayınladıkları debut albümlerinden haberdar olduğum cayır cayır "rağınroll" grubu. muhteşem bir beste yazma yetenekleri var arkadaşların. neredeyse "boş yok" bir albüm yapmışlar. belli ki ilham aldıkları gruplar ve icra etmek istedikleri sound konusunda kafaları çok net. bildiğin classic rock / heavy metal sound'un mantığını, matematiğini çözmüşler.

  umarım gelecekle ilgili kararlarında ülke içinde aldıkları / alamadıkları geri dönüş belirleyici olmaz. çünkü kabul etmek gerekiyor ki yaptıkları müziğin türkiye'de pek alıcısı yok. rotayı tamamen avrupa piyasasına, organizasyonlarına çevirmeleri kendileri açısından çok iyi olacaktır. ki zaten niyetlerinin de bu olduğunu hissedebiliyorum.
 • belli ki lale evren kardeş ile tarkan mertoğlu'nun başının altından çıkan, şimdilik epey sıradan şarkıları olan bir grup. pek heavy, bir o kadar da stoner oldukları söylenebilirse de özgün oldukları söylenemez. kısaca, "sonu, başından belli olan şarkıların grubu" denilebilir cosmic wings için. ama yine de bu grubun var olması iyidir. yoksa the ringo jets - ki pek severim - sayın kardeş ve mertoğlu tarafından herhangileştirilebilir. yalnız bu kadar konuştuk da bir kere olsun deniz ağan demedik.

  (bkz: deniz ağan)
  (bkz: eskiz)
 • 70' ler müziğini andırsa da eski gibi gelmiyor şarkıları kulağa. öyle güzel bişey yani.